Trwa ładowanie...

"Prawie już nikt nie został". Rosjanin nie widzi szans

Ukraińskie służby opublikowały kolejną szokującą rozmowę rosyjskiego żołnierza z frontu. Tym razem dotyczy ona Rosjanina służącego w okolicach Chersonia, gdzie trwają ciężkie walki. Mówi wprost, że chce zostać ranny, by zejść z pola działań.

Rosyjscy żołnierze na froncie. Cięzkie walki trwają w okolicach ChersoniaRosyjscy żołnierze na froncie. Cięzkie walki trwają w okolicach ChersoniaŹródło: Associated Press, East News, MON Rosji
d14f214
d14f214

Nagranie rozmowy zostało opublikowane na oficjalnym koncie Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy. Dotyczy żołnierza walczącego w okolicach Chersonia. Mężczyzna rozmawia z kobietą, prawdopodobnie jest z nią związany.

Rosyjski żołnierz: "chcę zostać ranny"

Od początku, opublikowanego przez ukraińską stronę fragmentu rozmowy, można zauważyć zły nastrój obojga. Już w pierwszych zdaniach padają przekleństwa. Mężczyzna wprost mówi, że "trzeba zostać rannym". Kobieta chwilę później pyta go o morale.

d14f214

- Całkowita ch...nia. Apatia, demoralizacja. Po prostu wszystko, co miałem w głowie, zabrali, wyrzucili i nas...li - tłumaczy. Przyznaje jednocześnie, że pierwotnie na froncie żartowano, że wrócą w trumnach, ale "teraz nie ma już żartów za ch...".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Poborowi wkrótce na froncie. "Będą tam krótko - aż nie zginą"

Żołnierz pod Chersoniem: "za chwilę będzie tu połowa Rosji"

Mężczyzna mówił także o żołdzie. Jak wskazywał, jego wypłacanie może zostać wstrzymane, co powinno zmusić kobietę do wyprowadzki z Rosji. Na jej pytanie, dlaczego miałoby to nastąpić, odpowiedział, że "zaraz tu będzie połowa Rosji i oni nie będą mogli wypłacać".

Kobieta opowiadała mężczyźnie, jak w Rosji tłumaczono ogłoszenie częściowej mobilizacji. Mężczyzna nerwowo reaguje, kiedy słyszy, że rekruci mają bronić obecnych na froncie, kiedy Ci pierwsi będą walczyć. Podkreśla, że z dwóch tysięcy żołnierzy w oddziale zostało kilkudziesięciu. Mężczyzna deklaruje, że jeśli przeżyje i nie dostanie żadnych "przywilejów i medali", przejdzie na stronę tych, którzy są "przeciw krajowi".

d14f214

Kobieta pod koniec rozmowy deklaruje, że pójdzie do cerkwi: "oprócz Boga, k..., nic mi już tu nie zostało". Mężczyzna odpowiedział jej, że będzie "modlił się, by zostać rannym".

Źródło: MON Ukrainy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d14f214
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d14f214
Więcej tematów