PolskaTusk wraca do polskiej polityki na dobre? Zapowiedź nowego ruchu

Tusk wraca do polskiej polityki na dobre? Zapowiedź nowego ruchu

Tusk wraca do polskiej polityki na dobre? Zapowiedź nowego ruchu
Źródło zdjęć: © East News
Katarzyna Bogdańska
08.02.2019 06:48, aktualizacja: 20.02.2019 09:34

Walka o Sejm rozkręca się na dobre. Coraz bardziej angażuje się w nią także Donald Tusk. Nasilają się pogłoski o nowym projekcie politycznym, jest już nawet robocza nazwa.

Kilka dni temu w Brukseli doszło do spotkania Donalda Tuska z Rafałem Trzaskowskim Aleksandrą Dulkiewicz i Tadeuszem Truskolaskim.

Spotkaniem na Twitterze pochwalił się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. "Rozmowa z szefem RE Donaldem Tuskiem. Jak zwykle ciekawa, jak zawsze o kwestiach najważniejszych - dla Europy, dla Polski, dla regionów i miast. Nie zabrakło też wątków historycznych - w związku z dzisiejszą rocznicą Okrągłego Stołu i nadchodzącymi obchodami 4 czerwca" - napisał.

"Ruch 4 Czerwca"

Jak informuje "Rzeczpospolita", 4 czerwca może powstać też nowy projekt polityczny. Jego robocza nazwa to Ruch 4 Czerwca - twierdzi rozmówca z Trójmiasta, "polityk opozycji orientujący się dobrze w sytuacji".

"RP" tytułuje swój artykuł: Wielki powrót? "Nowa platforma Tuska".

Według informatora gazety, w planie jest "zaangażowanie samorządowców z całej Polski i wszystkich środowisk, które są obecnie poza partiami opozycyjnymi, a które mogą pomóc w tym, by pokonać PiS".

Ponoć otoczenie Tuska jest zaniepokojone poczynaniami opozycji w Polsce. Dlatego Projekt 4 Czerwca będzie potrzebny zarówno wtedy, gdy opozycja przegra wybory do PE, jak i wtedy, gdy je wygra. Jest obawa, że bez szerokiej listy porażka jest prawdopodobna. Wtedy konieczny będzie restart - czytamy w "RP".

Dziennik zauważa także, że Donald Tusk, komentując na Twitterze atak na Magdalenę Ogórek, jednoznacznie stanął po stronie tych, którzy ją sekowali.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1929)
Zobacz także