Trwa ładowanie...
ycipk-16z208

Tusk wraca do polskiej polityki na dobre? Zapowiedź nowego ruchu

Walka o Sejm rozkręca się na dobre. Coraz bardziej angażuje się w nią także Donald Tusk. Nasilają się pogłoski o nowym projekcie politycznym, jest już nawet robocza nazwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk
Donald Tusk (East News)
ycipk-16z208

Kilka dni temu w Brukseli doszło do spotkania Donalda Tuska z Rafałem Trzaskowskim Aleksandrą Dulkiewicz i Tadeuszem Truskolaskim.

Spotkaniem na Twitterze pochwalił się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. "Rozmowa z szefem RE Donaldem Tuskiem. Jak zwykle ciekawa, jak zawsze o kwestiach najważniejszych - dla Europy, dla Polski, dla regionów i miast. Nie zabrakło też wątków historycznych - w związku z dzisiejszą rocznicą Okrągłego Stołu i nadchodzącymi obchodami 4 czerwca" - napisał.

ycipk-16z208

"Ruch 4 Czerwca"

Jak informuje "Rzeczpospolita", 4 czerwca może powstać też nowy projekt polityczny. Jego robocza nazwa to Ruch 4 Czerwca - twierdzi rozmówca z Trójmiasta, "polityk opozycji orientujący się dobrze w sytuacji".

"RP" tytułuje swój artykuł: Wielki powrót? "Nowa platforma Tuska".

Według informatora gazety, w planie jest "zaangażowanie samorządowców z całej Polski i wszystkich środowisk, które są obecnie poza partiami opozycyjnymi, a które mogą pomóc w tym, by pokonać PiS".

ycipk-16z208

Ponoć otoczenie Tuska jest zaniepokojone poczynaniami opozycji w Polsce. Dlatego Projekt 4 Czerwca będzie potrzebny zarówno wtedy, gdy opozycja przegra wybory do PE, jak i wtedy, gdy je wygra. Jest obawa, że bez szerokiej listy porażka jest prawdopodobna. Wtedy konieczny będzie restart - czytamy w "RP".

Dziennik zauważa także, że Donald Tusk, komentując na Twitterze atak na Magdalenę Ogórek, jednoznacznie stanął po stronie tych, którzy ją sekowali.

ycipk-16z208

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: „Trafił w pewne oczekiwania. Platforma na problem”. Łukasz Mężyk o partii Biedronia

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-16z208

ycipk-16z208
ycipk-16z208