Trwa ładowanie...
d2i9ydw

Trzaskowski niepokonany? Druga tura wyborów może być zaskakująca

Kampania wyborcza w Warszawie ruszyła pełną parą. Na razie wiadomo, że o fotel prezydenta stolicy zawalczy Rafał Trzaskowski. Kto ma szansę na starcie z kandydatem Platformy? Warszawiacy zdecydowali w sondażu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trzaskowski prezydentem stolicy?
Trzaskowski prezydentem stolicy? (WP.PL)
d2i9ydw

Ruszyła giełda nazwisk potencjalnych kandydatów na prezydenta stolicy. Obecnie jedynym "pewniakiem" jest Rafał Trzaskowski z PO, jednak pojawiają się również "czarne konie" w warszawskim zestawieniu.

Niewykluczone, że w wyborach wystartuje również obecny marszałek Senatu z PiS Stanisław Karczewski. Wiele mówi się też o kandydaturze Patryka Jakiego, wiceministra sprawiedliwości z Solidarnej Polski. Możliwe, że o fotel prezydenta stolicy powalczy również była szefowa rządu Beata Szydło.

Kto z wyżej wymienionych polityków wygrałby wybory samorządowe? Instytut Badań Pollster zapytał o to mieszkańców Warszawy. Wyniki są jednoznaczne: jeśli Trzaskowski trafi do drugiej tury wyborów, może liczyć na lepszy wynik od każdego konkurenta. Głosy rozkładają się następująco:

d2i9ydw

Rafał Trzaskowski 45 proc. - Patryk Jaki 30 proc.
Rafał Trzaskowski 45 proc. - Stanisław Karczewski 19 proc.
Rafał Trzaskowski 51 proc. - Beata Szydło 29 proc.

Jak zaznacza se.pl, w każdej kombinacji nazwisk potencjalnych kandydatów, wielu respondentów wskazywało odpowiedź NIE WIEM.

*Walka o stolicę *

d2i9ydw

Z sondażu Wirtualnej Polski wynika, że Polacy jako prezydenta Warszawy widzą Rafała Trzaskowskiego. Wskazało go 36 proc. badanych. Na Patryka Jakiego zagłosowałoby 24 proc. respondentów, a na Roberta Biedronia - 16 proc. ankietowanych.

Jaki w nowym programie WP "Tłit" przyznał, że jego kandydatura na prezydenta Warszawy nie jest jeszcze przesądzona. Jak zaznaczył, nie od niego zależy ta decyzja. Co, jeśli to nie jego wybierze PiS? - Jak nie wystartuję, to też się nic nie stanie. (...) Jeżeli taka decyzja zostanie podjęta, to ją zrozumiem. To jest polityka - stwierdził.

Zobacz także: Co, jeśli PiS nie zainwestuje w Jakiego? "Polityk nie będzie zły"

Źródło: se.pl

d2i9ydw

Podziel się opinią

Share
d2i9ydw
d2i9ydw
Więcej tematów