Trwa ładowanie...
dyl917n

Tomasz Grodzki i "nagonka" mediów. Jest ruch Koalicji Obywatelskiej

Koalicja Obywatelska staje w obronie marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Jak poinformowali posłowie KO Paweł Olszewski i Piotr Borys, klub złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie "nagonki" w mediach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki (PAP)
dyl917n

- W imieniu klubu parlamentu Koalicja Obywatelska podjęliśmy decyzję o złożeniu zawiadomienia do prokuratury w sprawie quasi-dziennikarzy telewizji publicznej i prezesa (TVP, Jacka) Kurskiego w związku z uporczywym poniżaniem i szkalowaniem konstytucyjnego organu państwa, jakim jest marszałek Senatu Tomasz Grodzki - powiedział Paweł Olszewski podczas konferencji prasowej w Sejmie.

- To co dzieje się w TVP, w "Wiadomościach" i TVP Info, ta niebywała nagonka, fala insynuacji, fala nienawiści może doprowadzić do wielkiej tragedii - dodał poseł KO, podkreślając, że osoby odpowiedzialne powinny być rozliczone, żeby "nie doszło do tragedii takiej jak w Gdańsku".

- Publiczne znieważanie i poniżanie organu konstytucyjnego ma swój charakter również w Kodeksie karnym, dlatego decyzją klubu składamy to dzisiejsze zawiadomienie. Wszelkie granice i normy zostały naszym zdaniem przekroczone - zaznaczył z kolei Piotr Borys.

Zobacz też: Beata Kempa ostro o Tomaszu Grodzkim. Sienkiewicz: żenujący wpis

Zarzuty pod adresem Tomasza Grodzkiego. Chodzi o łapówki

Sprawa marszałka Senatu stała się głośna po doniesieniach o rzekomych łapówkach, które miał przyjmować, gdy był ordynatorem jednego ze szpitali w Szczecinie. Takie informacje podawała głównie stacja TVP Info oraz Radio Szczecin, opierając się na anonimowych deklaracjach byłych pacjentów Grodzkiego. W niedzielę portal niezalezna.pl opublikował wideo z udziałem Henryka Osiewalskiego, który oświadczył, że "osobiście wręczył doktorowi Tomaszowi Grodzkiemu pieniądze do ręki i tego dowiedzie".

dyl917n

Jak informował reporter WP Michał Wróblewski, pełnomocnik marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego mec. Jacek Dubois złożył akty oskarżenia przeciwko szefowi "Gazety Polskiej" i dziennikarzom mediów publicznych.

Z kolei Adam Bodnar stwierdził w czwartek, że Tomasz Grodzki jest traktowany przez prokuraturę podobnie jak Paweł Adamowicz. Zdaniem Rzecznika Praw Obywatelskich działania śledczych są "ponadnormatywne". Bodnar widzi też podobieństwa w podejściu TVP do obu polityków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dyl917n

Podziel się opinią

Share

dyl917n

dyl917n
Więcej tematów