Trwa ładowanie...
dnp1vn2

Adam Bodnar: Tomasz Grodzki traktowany przez prokuraturę podobnie jak Paweł Adamowicz

Adam Bodnar stwierdził, że Tomasz Grodzki jest traktowany przez prokuraturę podobnie jak Paweł Adamowicz. Zdaniem Rzecznika Praw Obywatelskich działania śledczych są "ponadnormatywne". Bodnar widzi też podobieństwa w podejściu TVP do obu polityków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Adam Bodnar uważa, że Tomasz Grodzki (zdj.) jest traktowany przez prokuraturę podobnie jak Paweł Adamowicz
Adam Bodnar uważa, że Tomasz Grodzki (zdj.) jest traktowany przez prokuraturę podobnie jak Paweł Adamowicz (PAP, Fot: Piotr Nowak)
dnp1vn2

Adam Bodnar przekonywał na antenie TVN24, że "prokuratura to nie jest już organ w pełni niezależny". Rzecznik Praw Obywatelski stwierdził, że śledczy "w pewnych sytuacjach działają na zamówienie polityczne".

Bodnar zgodził się, że w przypadku Tomasza Grodzkiego prokuratura działa "równie ponadnormatywnie", jak w przypadku Pawła Adamowicza. RPO zwrócił też uwagę na "nadmierne zainteresowanie mediów publicznych" oboma politykami. Marszałek Senatu regularnie pojawia się w negatywnym kontekście w "Wiadomościach" TVP.

Adam Bodnar: Tomasz Grodzki traktowany przez prokuraturę podobnie jak Paweł Adamowicz

Bodnar był też pytany o protest sędziów, który ostatnio przybrał formę Marszu Tysiąca Tóg. Przeciwnicy podnoszą głosy, że togi nie powinny być używane do takiej aktywności, bo uwłacza to godności sędziego.

dnp1vn2

Zobacz też: Paweł Mucha po spotkaniu prezydenta i marszałka Senatu. "Nie padły konkrety"

- Jeśli sędziowie nie mają możliwości protestować w inny sposób, to mogą używać do tego togi. Co prawda przepisy wskazują, że togi używa się na sali rozpraw, ale eksperci zwracają uwagę, że mamy sytuację nadzwyczajną - wyjaśniał RPO.

Czytaj też: Nieoficjalnie: Senat ma gotowy nowy projekt ustawy o ustroju sądów

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dnp1vn2

Podziel się opinią

Share
dnp1vn2
dnp1vn2
Więcej tematów