Trwa ładowanie...

"Tomasz Grodzki unika pytań o korupcję". "Wiadomości" TVP o incydencie sprzed Senatu

"Wiadomości" TVP poświęciły dwa materiały Marszałkowi Senatu. W pierwszym "Tomasz Grodzki unika pytań o korupcję", w drugim "Tomasz Grodzki grozi Polakom zabieraniem pieniędzy". Widzom TVP 1 przypomniano też o rocznicy śmierci Pawła Adamowicza.

Share
"Tomasz Grodzki unika pytań o korupcję". "Wiadomości" TVP o incydencie sprzed Senatu
Źródło: twitter.com, Fot: TVP Info/Senat RP
d34u2h1

"Marszałek Senatu straszy pozwami dziennikarzy, a jego współpracownicy utrudniają zadawanie mu niewygodnych pytań" - w taki sposób prowadzący "Wiadomości" TVP Michał Adamczyk zapowiedział pierwszy materiał wydania.

Przed Senatem doszło do incydentu, w trakcie którego Małgorzata Daszczyk została uderzona w głowę kamerą przez operatora TVP. Widzowie "Wiadomości" usłyszeli, że pracownica Senatu próbowała uniemożliwić zadanie pytań Tomaszowi Grodzkiemu.

"Tomasz Grodzki unika pytań o korupcję". "Wiadomości" TVP o incydencie sprzed Senatu

TVP zasugerowała, że "przypadkowy kontakt" może doprowadzić do cofnięcia jej dziennikarzom wstępu do Senatu. Reporter Miłosz Kłeczek chciał zapytać Tomasza Grodzkiego o to, czy przyjął pieniądze od jednego ze swoich pacjentów. Henryk Osiewalski stwierdził przed kamerą TVP, że w 1996 wręczył 200 zł leczącemu go Grodzkiemu. Pozostałe osoby, które oskarżają o przyjmowanie łapówek marszałka Senatu, pozostają anonimowe.

d34u2h1

Tomasz Grodzki był bohaterem jeszcze jednego materiału w "Wiadomościach". "Grodzki grozi Polakom zabieraniem pieniędzy" - mogli przeczytać widzowie na belce zapowiadającej materiał. Chodzi o możliwe zamrożenie pieniędzy dla Polski w unijnym budżecie, przed którym ostrzegał m.in. marszałek Senatu.

Rocznica śmierci Pawła Adamowicza w "Wiadomościach" TVP. Jurek Owsiak w materiale

"Wiadomości" TVP przypomniały też o rocznicy śmierci Pawła Adamowicza. "Nie ma zgody na polityczną grę tragedią" - krzyczał nagłówek materiału, który rozpoczął się od krótkiej relacji z uroczystości nadania imienia zmarłego prezydenta alei w Gdańsku. Pracownicy TVP kilkukrotnie używali sformułowania, że Adamowicza zamordował szaleniec.

"(...) zawiodła ochrona, nie było karetki. Ale nadal nie brakuje polityków, którzy próbują wykorzystać ten odrażający mord". Widzom pokazano twitterowy wpis Donalda Tuska, w którym stwierdził, że "Adamowicz był celem kampanii nienawiści ze strony aparatu władzy". Zdaniem pracowników TVP "opozycja rozpętała nagonkę" na nadawcę, tymczasem również "komercyjne media informowały o nieprawidłowościach z majątkiem Adamowicza".

Zobacz też: Finał WOŚP 2020. Prof. Tomasz Grodzki: WOŚP zasługuje na Nagrodę Nobla

"Z oczerniania TVP wycofał się nawet Jerzy Owsiak" - takim komentarzem opatrzono słowa założyciela Fundacji WOŚP, który na poniedziałkowej konferencji prasowej zaprzeczył, by oskarżał publicznego nadawcę o śmierć Pawła Adamowicza.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d34u2h1

Podziel się opinią

Share
d34u2h1
d34u2h1
Więcej tematów