Trwa ładowanie...
d4dcrmb

WOŚP 2020. Jurek Owsiak podsumował 28. finał Orkiestry

Jurek Owsiak wstępnie podsumował 28 finał WOŚP. W 2020 roku wolontariusze WOŚP zebrali rekordową kwotę. Szef Fundacji poinformował też o złożeniu pozwu przeciwko TVP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WOŚP 2020. Jurek Owsiak podsumował 28. finał Orkiestry
WOŚP 2020. Jurek Owsiak podsumował 28. finał Orkiestry (PAP, Fot: Marcin Obara)
d4dcrmb

WOŚP 2020 był rekordowy dla wszystkich wolontariuszy i osób zaangażowanych w zbiórkę. Jurek Owsiak podsumował akcję na konferencji prasowej.

Szef Fundacji WOŚP zdradził, że zadeklarowana kwota, którą przekazano do puszek oraz przeznaczono na aukcje ma przekroczyć 115 mln zł. Ostateczną kwotę poznamy 8 marca. Przed rokiem kwota zadeklarowana przekroczyła 92 mln zł, a kwota faktycznie zebrana - niemal 176 mln zł.

WOŚP 2020. Jurek Owsiak o "Plastusiach" TVP. "Podaliśmy sprawę do sądu"

W trakcie konferencji padło pytanie o TVP jej rolę w śmierci Pawła Adamowicza przed rokiem. Jurek Owsiak zaprzeczył, by oskarżał o to publicznego nadawcę i nie chciał udzielić odpowiedzi. Po chwili jednak dodał, że pozwał TVP za to, jak został na jej antenie przedstawiony przed rokiem.

d4dcrmb

Zobacz też: Finał WOŚP 2020. Prof. Tomasz Grodzki: WOŚP zasługuje na Nagrodę Nobla

- Przypominacie sobie państwo mnie z plasteliny kradnącego pieniądze? Właśnie sprawę podaliśmy do sądu - powiedział Owsiak. Chodzi o satyryczną animację emitowaną na antenie TVP, sugerującą, że lider WOŚP zabiera pieniądze z puszek.

d4dcrmb

Czytaj też: Zagraniczne media o WOŚP: "Polska złożyła Australii wzruszający hołd"

WOŚP 2020. Jurek Owsiak podsumował 28. finał Orkiestry

Jurek Owsiak podsumowując finał WOŚP mówił o 35 mln serduszek, które zostały przygotowane na ten rok. - Niektóre sztaby narzekały, że jest ich za mało - mówił założyciel fundacji WOŚP.

Owsiak podał też kwoty, za jakie zostały wylicytowane przedmioty, które cieszyły się największą popularnością. Ponad 100 tys. zł zapłaci zwycięzca aukcji na samochód z serialu "Knight Rider" (pol. "Nieustraszony"). Za ponad 83 tys. zł. wylicytowano replikę noblowskiego medalu Olgi Tokarczuk, a kurtka Bogusława Lindy, w której wystąpił w filmie "Psy", okazała się warta przeszło 40 tys.

d4dcrmb

Czytaj też: Ksiądz z Podkarpacia też zbierał na WOŚP. Zrezygnował z tacy, a wierni wrzucali pieniądze do puszek

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4dcrmb

Podziel się opinią

Share
d4dcrmb
d4dcrmb
Więcej tematów