Nagranie podbija sieć. Co z prezydentem Polski?
Przy okazji szczytu NATO w Wilnie powstało nagranie, które pokazuje rozszerzanie się Sojuszu przez dekady. Film powstał z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, a w Polsce podbija sieć przede wszystkim ze względu na sposób przedstawienia prezydenta Andrzeja Dudy.
W stolicy Litwy trwa dwudniowy szczyt NATO. Rozmowy liderów państw członkowskich Sojuszu i ich partnerów zdominował temat przyszłości relacji z Ukrainą oraz zagrożenie ze strony Rosji. W mediach społecznościowych wśród wpisów poświęconych spotkaniu w Wilnie znaleźć można też film pokazujący historię NATO.
Film z historią NATO od AI. Jest też wizerunek Andrzej Dudy
Na nagraniu widać daty przystąpienia do NATO poszczególnych państw oraz wizerunki ich obecnych przywódców. Te zostały jednak nałożone przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji na ujęcia lub grafiki, kojarzące się z krajem członkowskim, a nawiązujące w większości do historii. Nic dziwnego, że w Polsce najwięcej emocji wzbudza sposób, w jaki przedstawiono prezydenta Andrzeja Dudę.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zobacz też: "Z punktu widzenia Polski Ukraina powinna być w NATO". Jest ważny warunek
"Świetne wideo promocyjne szczytu NATO w Wilnie" - skomentował na Twitterze Bartłomiej Wypartowicz z Defence24, załączając nagranie klipu.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
Prezydent Duda w zbroi, z tyłu rycerze
Nie brakuje opinii, że to dobry materiał przy wykorzystaniu AI, ale są też głosy podnoszące, że wizerunek polskiego prezydenta nie oddaje właściwie szczegółów jego twarzy.
Dołączenie Polski w 1999 r. do NATO ukazano wizerunkiem Andrzeja Dudy w zbroi na tle szeregów historycznej armii.
Film miał powstać w ramach North Atlantic Fellas Organization (NAFO), czyli szeregu działań w mediach społecznościowych przeciw rosyjskiej propagandzie i dezinformacji Kremla na temat rosyjskiej inwazji na Ukrainę.
Drzwi NATO otwarte dla Szwecji. "To mit, że zastąpi polską marynarkę na Bałtyku"
Co ustalono w Wilnie? - Sojusznicy uzgodnili pakiet środków, by przyjąć Ukrainę do NATO - powiedział sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg po popołudniowej części rozmów podczas szczytu NATO. - Szwecja czyni cały Sojusz silniejszym, a region Bałtyku - bezpieczniejszym - dodał.
- Przyjęcie Szwecji do NATO wzmocni bezpieczeństwo Polski, ale nie oznacza, że szwedzka marynarka wojenna nagle zastąpi na Bałtyku polskie okręty. Polska musi wykonać program modernizacji marynarki wojennej - mówią Wirtualnej Polsce eksperci.
WP Wiadomości na:
Wyłączono komentarze
Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.
Redakcja Wirtualnej Polski