Trwa ładowanie...

To już koniec Macierewicza w rządzie? Wypadł z łask prezes PiS, w MON mają go dość. Pojawia się nazwisko następcy

Zbliża się dymisja szefa MON. Jak podaje "Newsweek", PiS pilnie szuka mu nowego zajęcia. Wszystko przez konflikt z prezydentem, problemy w wojsku i resorcie. Z ministerstwa ma odejść dwóch wiceministrów. W partii nikt już nie wierzy, że udowodni zamach smoleński. Kto zastąpi Macierewicza?. "Najbliżej schedy po Antonim jest Joachim (Brudziński - przyp. red.)" - zdradza jeden z polityków PiS

Share
To już koniec Macierewicza w rządzie? Wypadł z łask prezes PiS, w MON mają go dość. Pojawia się nazwisko następcyŹródło: East News, fot: Stanislaw Kowalczuk/East News
d1e8f2a

To już nie są tylko plotki. Antoni Macierewicz może stracić tekę ministra w rządzie PiS. Lista przewinień i potknięć jest długa. Ale najgorsze jest to, że szef MON stracił zaufanie najważniejszej osoby - Jarosława Kaczyńskiego.

Według "Newsweeka", już nawet PiS ma dość jego wpadek. "Jasne, że najlepiej byłoby go odwołać. Pytanie tylko, co z nim dalej zrobić?" - zdradza jeden z polityków partii rządzącej. "On nikomu nie ufa. Uważa, że jest zagrożony, że ktoś na niego czyha" - wyjaśnia.

d1e8f2a

Wszystkie wpadki Antoniego Macierewicza

Źródła gazety w MON twierdzą że Macierewicz zarządził przebudowę tzw. "bunkra". To miejsce w którym na co dzień urzęduje. ,Teraz "bunkier" ma być wyposażony w dodatkową aparaturę eliminującą możliwość podsłuchu. "Pomieszczenie było wyposażone dobrze, ale pan minister uważa, że budynek jest zbyt blisko rosyjskiej ambasady i nie jest bezpiecznie. Ma obsesję sprawdzania wszystkiego" - wyjaśnia rozmówca. Mówi się o "paranoi", bo szef MON "obawia sie puczu".

Wielu polityków partii rządzącej nie wierzy, że Macierewicz udowodni zamach smoleński. Ponadto, buntują się wojskowi. Boją się, że jego rządy w MON zupełnie rozłożą armię. Możliwe, że z resortu odejdzie dwóch wiceministrów. Z Wojsk Obrony Terytorialnej odchodzą ludzie. "Paliwo zużywamy głównie na wyjazdy na festyny i pokazy dla ludności cywilnej. Brakuje amunicji, nie strzelamy" - zdradza jeden z wyższych rangą dowódców.

Tego o Antonim Macierewiczu mogłeś nie wiedzieć - zobacz

Jakby tego było mało, w MON znów zaczął pojawiać się skompromitowany Bartłomiej Misiewicz.

d1e8f2a

Na Macierewiczu ciąży konflikt z prezydentem. Chodzi o sprawę generała Jarosława Kraszewskiego. Doradcy Andrzeja Dudy maja po cichu spotykać się z ekspertami ds. wojskowości. Zbierają argumenty potwierdzające tezę, że Macierewicz psuje armię. Wszystko po to, by Dudzie łatwiej było przekonać prezesa Jarosława Kaczyńskiego do pożegnania z szefem MON.

Przewodnik po błyskotliwej karierze Bartłomieja Misiewicza

Macierewicz stracił zaufanie nawet Jarosława Kaczyńskiego. "On kalkuluje na zimno. Jak wywali Antoniego, to będzie miał zawziętego wroga. Najlepiej byłoby wypchnąć go z rządu i coś mu zaproponować. Tylko nie bardzo jest co. Najbliżej schedy po Antonim jest Joachim (Brudziński - przyp. red.)" - mówi polityk PiS. wymieniane jest także nazwisko Michała Dworczyka oraz Mariusza Błaszczaka.

d1e8f2a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e8f2a
d1e8f2a
Więcej tematów