Popłoch w Rosji. Masowe ewakuacje w Moskwie i Petersburgu [RELACJA NA ŻYWO]
NA ŻYWO

Popłoch w Rosji. Masowe ewakuacje w Moskwie i Petersburgu [RELACJA NA ŻYWO]

.
.
Źródło zdjęć: © TG
Mateusz CzmielMaciej Zubel
21.03.2024 21:24, aktualizacja: 22.03.2024 21:57

Policja zwiększa środki bezpieczeństwa w związku ze strzelaniną w sali koncertowej Crocus City Hall w Krasnogorsku pod Moskwą. Ma to związek z ucieczką z zamachowców po przeprowadzonym ataku. Jak podaje FSB, zginęło 40 osób, a ponad 100 jest rannych. W budynku doszło do eksplozji. Płonie dach, który częściowo się zawalił. Wszystkie imprezy masowe, a także zajęcia na uczelniach w Rosji są odwoływane. Siły bezpieczeństwa zablokowały wszystkie wyjazdy z miasta. Według kanału Mash, policja przeprowadza wyrywkowe kontrole na całej obwodnicy Moskwy. Centra handlowe w stolicy i Petersburgu są ewakuowane. Śledź relację na żywo Wirtualnej Polski.

Najważniejsze informacje
.
.© Google Maps
Relacja na żywo
Przypięty wpis

NA ŻYWO:

Rosyjski Legion "Swoboda Rosji", który działa na rzecz Ukrainy odżegnuje się od ataku terrorystycznego pod Moskwą.

Około dwóch tygodni temu strona amerykańska ostrzegła rosyjskie służby, że przechwycono dokumenty świadczące o tym, że przygotowywany jest atak terrorystyczny na Rosjan ze strony tzw. Państwa Islamskiego – Prowincji Chorasan (ISIS-K) - powiedział telewizji Dożd dziennikarz Christo Grozew.

Jeszcze wczoraj wojny nie było. Dziś, kilka dni po wyborach - zamach terrorystyczny w Moskwie. Jeszcze brak info o sprawcach, ale chyba to oczywiste kto okaże się winny? Dodajmy plotki o kolejnej fali mobilizacji i będziemy mieli myślę pełen obraz - pisze Krzysztof Wojczal.

Pojawiło się pierwsze nagranie z wnętrza płonącego budynku. Drzwi ewakuacyjne miały być zamknięte.

Pilne

Szefowie MON, MSWiA i koordynator służb specjalnych informują mnie na bieżąco o okolicznościach zamachu w Moskwie i możliwych konsekwencjach dla sytuacji w regionie i bezpieczeństwa kraju - premier Donald Tusk.

Rosyjskie Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych: pożar objął już 12,9 tys. mkw. budynku.

Według raportu Rosyjskiej Gwardii Narodowej, terroryści, którzy przeprowadzili strzelaninę w sali koncertowej, nie zostali jeszcze odnalezieni. "Trwają poszukiwania przestępców i ewakuacja obywateli z budynku" – oznajmił departament.

W petersburskim centrum handlowym znaleziono "czarną skrzynkę". Jak powiedzieli świadkowie, zarządzono pilną ewakuację obiektu. Teren został otoczony kordonem przez służby ratunkowe.

Astra: terroryści rzekomo uciekli białym sedanem.

Baza: w samochodzie może znajdować się kilku uzbrojonych mężczyzn w zielonych kombinezonach kamuflażowych.

Nagrania z miejsca zdarzenia.

Pilne

Astra i Baza: zamachowcy zdołali uciec.

W obwodzie królewieckim odwołano imprezy masowe, wzmocniono środki bezpieczeństwa, w regionie ogłoszono żałobę na najbliższe dwa dni - władze.

Rosyjska Meduza donosi, że na parkingu Crocus City Hall, sali koncertowej w Krasnogorsku, gdzie doszło do ataku terrorystycznego w piątek wieczór, został odgrodzony samochód, który może zawierać materiały wybuchowe. To samo medium donosi, że pożar obejmuje już cały budynek, który zaczyna się rozpadać.

W piątek wieczorem pięciu napastników wtargnęło do sali koncertowej Crocus City Hall, zabijając 40 osób i raniąc ponad 100, donosi Federalna Służba Bezpieczeństwa. Do ataku doszło przed koncertem znanego w Rosji zespołu Piknik. Media donoszą, że w budynku mogło znajdywać się ponad sześć tysięcy osób, ponieważ prawie wszystkie bilety na koncert zostały wyprzedane.

W Petersburgu, podobnie jak w Moskwie, odwoływane są wydarzenia masowe i ewakuowane są niektóre centra handlowe - donosi Meduza.(

Pilne

Zajęcia na rosyjskich uniwersytetach zostały odwołane.

Putin został poinformowany o zamachu - Pieskow.

21 osób trafiło do szpitala po ataku terrorystycznym, cztery są w poważnym stanie -  powiedział gubernator obwodu moskiewskiego Andriej Worobiow.

Pilne

Jeden z podejrzanych o atak terrorystyczny został zatrzymany.

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także