Klub Pawła Kukiza chce zmienić zasady wyboru sędziów Trybunału Konstytucyjnego
Piotr Apel, poseł z klubu parlamentarnego Kukiz '15 wyjaśnia w programie "Z każdej strony", dlaczego sędziów Trybunału Konstytucyjnego Sejm powinien wybierać większością dwóch trzecich głosów. - Wtedy musi to być konsensus wielu partii - mówi Apel. Poseł twierdzi również, że problemy związane z trybunałem można rozwiązać, likwidując tę instytucję i przekazując jej kompetencje Sądowi Najwyższemu. - To rozwiązałoby jednoznacznie całą awanturę - mówi Apel.