Wiewiór nie będzie już ławnikiem
Jan Wiewiór został odwołany z funkcji ławnika Sądu Rejonowego w Warszawie - taką uchwałę podjęła w czwartek Rada Warszawy. Jan Wiewiór był ławnikiem m.in. w przegranej przez Lecha Kaczyńskiego sprawie o zniesławienie wytoczonej przez szefa Bartimpexu Aleksandra Gudzowatego. Prasa zarzucała Wiewiórowi, że jako ławnik nie był obiektywny, ponieważ jest związany z SLD i pracuje jako portier w warszawskiej siedzibie Sojuszu. Jeśli apelacja nie uchyli wyroku, Kaczyński - jako skazany za przestępstwo umyślne - może stracić fotel prezydenta Warszawy.