Trwa ładowanie...
d4lzofl

Szonert-Binienda będzie miała problemy? Jest wniosek dyscyplinarny

Zawieszona przez MSZ konsul honorowa RP w Ohio Maria Szonert-Binienda może mieć kolejne problemy. Przedstawiciel Polonii w Stanach Zjednoczonych skierował do Rady Dyscyplinarnej Izby Adwokackiej w Ohio pismo, w którym wnosi o wszczęcie postępowania wobec Szonert-Biniendy. Powodem są "słynne" wpisy na Facebooku, na których m.in. Donald Tusk jest przedstawiony w mundurze SS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maria Szonert-Binienda
Maria Szonert-Binienda (PAP, Fot: Grzegorz Momot)
d4lzofl

Andrew T. Chronowski, polonijny działacz, opublikował wniosek do Rady Dyscyplinarnej Izby Adwokackiej w Ohio. Na terenie tego stanu Maria Szonert-Binienda ma prawo wykonywania zawodu adwokata. W pismie czytamy, że honorowa konsul zamieściła na swoim profilu na Facebooku zdjęcie szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska w mundurze SS, co stoi w sprzeczności z zasadami etyki zawodowej adwokata na terenie stanu Ohio.

Chronowski zachęca, by inni także wysyłali pisma na temat działalności Szonert-Biniendy, nie tylko do rady adwokackiej, ale również do Kongresu Polonii Amerykańskiej, prezydenta USA Donalda Trumpa, gubernatora stanu Ohio oraz prezydenta Andrzeja Dudy. Kilka osób już zadeklarowało, że to zrobi.

d4lzofl

O honorowej konsul zrobiło się głośno kilka dni temu. Żona byłego już szefa podkomisji smoleńskiej zamieściła na Facebooku zdjęcia m.in. Donalda Tuska w mundurze SS i Radosława Sikorskiego na tle szubienicy. Pełnomocnik Donalda Tuska Roman Giertych skierował w sobotę wniosek do prokuratury o wszczęcie postępowania w sprawie znieważenia.

MSZ początkowo twierdziło, że wpisy Szonert-Biniendy to jej prywatne opinie. Ostatecznie została ona jednak zawieszona w wykonywaniu funkcji konsul honorowej RP w Ohio. Działaczka polinijna tłumaczyła najpierw, że to jej prywatne wpisy sprzed objęcia funkcji dyplomatycznej, a następnie napisała, że jej konto na Facebooku zostało zhakowane. Kontrowersyjne wpisy nadal jednak znajdują się na jej profilu.

d4lzofl

Podziel się opinią

Share

d4lzofl

d4lzofl
Więcej tematów