Trwa ładowanie...

Szokujące doniesienia o hospicjum w Gdyni. "Prywatny folwark"

Prokuratura Rejonowa w Pucku prowadzi śledztwo w sprawie możliwych nieprawidłowości finansowych, do których miało dojść w Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni. Dyrektorem placówki jest ks. Grzegorz Miloch. Dziennik "Fakt" dotarł do osób z bliskiego otoczenia kapłana. "Ksiądz zrobił z hospicjum prywatny folwark" - twierdzą informatorzy.

Prokuratura Rejonowa w Pucku prowadzi śledztwo w sprawie możliwych nieprawidłowości finansowych, do których miało dojść w Hospicjum św. Wawrzyńca w GdyniProkuratura Rejonowa w Pucku prowadzi śledztwo w sprawie możliwych nieprawidłowości finansowych, do których miało dojść w Hospicjum św. Wawrzyńca w GdyniŹródło: East News, fot: Marek Michalak
d1k91ks
d1k91ks

Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni działa od 1987 roku. Placówka zyskała rozgłos za sprawą pogrzebu znanej aktorki Anny Przybylskiej - informuje dziennik "Fakt". Podczas uroczystości odbyła się zbiórka na rzecz domu hospicyjnego dla dzieci "Bursztynowa Przystań", będącego częścią stowarzyszenia zarządzanego przez ks. Milocha.

W lipcu zeszłego roku dziennikarze Radia Zet ujawnili, że Prokuratura Rejonowa w Pucku wszczęła śledztwo w sprawie nieprawidłowości finansowych w św. Wawrzyńcu. Sprawa dotyczy możliwego przywłaszczenia środków pieniężnych pochodzących ze zbiórek i darowizn.

"Ksiądz uczynił ze stowarzyszenia prywatny folwark"

Dziennikarka "Faktu" Alina Żakowska dotarła do osób z bliskiego otoczenia dyrektora hospicjum, które zdradziły jej kulisy działalności placówki. Informatorzy twierdzą, że kapłan posiada konkubinę i nastoletnie dziecko, a ponadto przywłaszcza sobie środki ze zbiórek. - Ks. Grzegorz Miloch od prawie 30 lat jednoosobowo zarządza stowarzyszeniem, z którego uczynił sobie prywatny folwark, swoją firmę, swój rodzinny nepotyczny biznes. Członkami stowarzyszenia są m.in: jego mama, wujek, ale także konkubina księdza, która w hospicjum jest zatrudniona, a także jej mama i brat. Sytuacja rodzinna księdza jest tajemnicą poliszynela. Wszyscy w hospicjum wiedzą, że ksiądz ma z tą kobietą nastoletnią córkę, ale wokół tego tematu panuje dziwna zmowa milczenia - przekazał "Faktowi" anonimowy informator.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Audyt w resorcie klimatu. “Imprezy za kwotę ponad miliona złotych”

Anonimowe źródło twierdzi, że dyrektor hospicjum dopuszcza się nieprawidłowości finansowych. - Ile z tych darowizn trafiło do kieszeni księdza i jego rodziny? To mogą być olbrzymie sumy – mówi. - Ksiądz zbudował sobie "taki system", dzięki któremu oficjalnie zarabia na rzecz hospicjum, pozyskuje pieniądze na stowarzyszenie i jednocześnie utrzymuje za te pieniądze rodzinę swojej konkubiny - dodaje.

d1k91ks

Skonfrontowany z oskarżeniami duchowny kategorycznie wszystkiemu zaprzeczył oraz odmówił komentarza na temat toczącego się w prokuraturze postępowania - pisze "Fakt".

- Postępowanie toczy się w sprawie, nie przeciwko komukolwiek. Nikomu do tej pory nie przedstawiono zarzutów dotyczących ewentualnych nieprawidłowości przy rozliczaniu darowizn na rzecz hospicjum - powiedział dziennikowi szef Prokuratury Rejonowej w Pucku Jacek Chmielewski.- Mogę jedynie potwierdzić, że niewątpliwie jedną z osób, której mogą ewentualnie zostać przedstawione zarzuty, jest dyrektor hospicjum. Materiał dowodowy, który do tej pory zgromadziliśmy, nie pozwala jednak jeszcze na jednoznaczne stwierdzenia w tej sprawie - dodał Chmielewski.

Źródło: Fakt

d1k91ks

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1k91ks
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1k91ks
Więcej tematów