Trwa ładowanie...
d4l9rqg

Szef PO zapowiada wotum nieufności dla rządu. "Doszło do patologicznych zachowań"

Grzegorz Schetyna powiedział, że złoży w piątek kolejny wniosek o wotum nieufności. - Zdecydowały ostatnie sprawy i brak reakcji. To pokazuje, że państwo nie istnieje - twierdzi.
Share
Grzegorz Schetyna zapowiedział złożenie w piątek konstruktywnego wniosku o wotum nieufności dla rządu PiS
Grzegorz Schetyna zapowiedział złożenie w piątek konstruktywnego wniosku o wotum nieufności dla rządu PiSŹródło: PAP, Fot: Marcin Bielecki
d4l9rqg

- Sprawę zapowiadaliśmy już wcześniej. Będzie kolejny wniosek o wotum nieufności dla rządu. Złożymy go jutro. Zdecydowały ostatnie sprawy, np. afera w KNF i brak reakcji w tej kwestii. To pokazuje patologię państwa PiS i że kraj nie funkcjonuje. Widać dekompozycję w obozie władzy i w samej partii - powiedział na antenie Radiowej Trójki Grzegorz Schetyna.

Przewodniczący PO przewiduje, że różnica zdań oraz brak akceptacji dla polityki wewnętrznej w PiS-ie może się rozszerzać. - Grożenie palcem przez prezesa Kaczyńskiego nie jest przypadkowe. My chcemy informacji jak doszło do takich zachowań - mówił. Potwierdził też, że składając wniosek o odwołaniu rządu zaproponuje siebie na stanowisko premiera.

d4l9rqg

Schetyna skomentował również sprawę Wojciecha Kałuży. Radny w sejmiku województwa śląskiego został wybrany z list Koalicji Obywatelskiej, ale nieoczekiwanie przeszedł na stronę rządzących. - Ta sytuacja jest korupcją polityczną. Myślę, że w przyszłym tygodniu będziemy zawiadamiać prokuraturę ws. popełnienia przestępstwa - tłumaczył.

Zobacz także: Grube ryby odejdą z .N? "To plotki, które sieją najczęściej ci, którzy są poza partią”

Źródło: Trójka Polskie Radio

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4l9rqg

Podziel się opinią

Share
d4l9rqg
d4l9rqg
Więcej tematów