ycipk-1d0ypr

Przeszedł z Koalicji Obywatelskiej do PiS. Politycy nazywają go "sprzedawczykiem" i "zdrajcą"

Radny Wojciech Kałuża nie jest już członkiem Nowoczesnej. Jego nową partią jest PiS, która dzięki temu będzie rządzić w śląskim sejmiku. Decyzję skrytykowali jego byli już polityczni koledzy z Koalicji Obywatelskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wojciech Kałuża zmienił Nowoczesną na Prawo i Sprawiedliwość
Wojciech Kałuża zmienił Nowoczesną na Prawo i Sprawiedliwość (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
ycipk-1d0ypr

Jeszcze we wtorek Wojciech Saługa z PO informował, że w sejmiku województwa śląskiego współpracować będzie koalicja PO, Nowoczesna, SLD i PSL. W nocy doszło jednak do zmian. Wybrany z list Koalicji Obywatelskiej Wojciech Kałuża przeszedł na stronę rządzących. Poinformował o tym w środę szef KPRM Michał Dworczyk. Dzięki temu w Śląskiem rządzić będzie PiS.

Ruch radnego skomentowali politycy PO i Nowoczesnej. "Oszukał ponad 20 tys. wyborców, którzy na niego zagłosowali. Za cenę osobistych korzyści zdradził wartość, pod którymi podpisywał się startując w wyborach z listy KO. Od dziś stanie się symbolem tego, co najgorsze" - napisał na Twitterze Borys Budka z PO.

ycipk-1d0ypr

Posłanka Marta Golbik z PO uważa, że Kałuża "sprzedał się PiS-owi". "Wczoraj w imię wartości i współpracy zawarliśmy koalicję. Dzisiaj stałeś się symbolem korupcji politycznej i zdrady wartości" - skomentowała polityk Nowoczesnej Monika Rosa. "Dla niektórych liczą się nie wartości i program tylko cena" - wtóruje jej kolega z partii Adam Szłapka.

ycipk-1d0ypr

Prawo i Sprawiedliwość po 17 latach przejmuje władzę w sejmiku. W wyborach samorządowych uzyskał 22 mandaty. KO zdobyła ich 20, SLD 2, a PSL 1. W poprzednich wyborach województwem rządziła koalicja PO, PSL, SLD i Śląskiej Partii Regionalnej. To ósmy sejmik, gdzie rządzić będzie PiS.

Zobacz także: Hofman wyznaje: "Wiesz, jak jest z wrogami. Dowiesz się na końcu, że ci wbiją ci nóż w plecy”

ycipk-1d0ypr

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1d0ypr

ycipk-1d0ypr
ycipk-1d0ypr