Trwa ładowanie...
d1i1ae2

Sylwester Tułajew

Najnowsze informacje
1.4
(5 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Lublin

Partie:
d1i1ae2
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA

Sylwester Tułajew jest polskim politykiem, samorządowcem. Z wykształcenia jest elektrotechnikiem.

Sylwester Tułajew – życiorys

Sylwester Tułajew urodził się 30 grudnia 1981 roku. Pochodzi z Lublina, od urodzenia związany jest z lubelską dzielnicą Czechów.

Sylwester Tułajew jest absolwentem lubelskiego V Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie-Skłodowskiej. W 2005 roku, ukończywszy studia na kierunku Elektrotechnika na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej, otrzymał tytuł magistra inżyniera z zakresu Inżynierskiego Zastosowania Informatyki. Wykształcenie Sylwestra Tułajewa uzupełnia ponadto studium ekonomiczne (finanse i rachunkowość), które ukończył na tej samej uczelni, a także podyplomowe studia z zakresu zarządzania w ramach administracji i samorządu terytorialnego lubelskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji.

Po odbyciu stażu w Sekcji ds. Informacji Niejawnych Sylwester Tułajew podjął pracę w Ministerstwie Finansów w charakterze koordynatora Systemu Informatycznego Monitoringu i Kontroli na rzecz Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Kontroli Skarbowej oraz Lubelskiej Fundacji Rozwoju.

Sylwester Tułajew – działalność polityczna

Sylwester Tułajew związany jest z ugrupowaniem Prawo i Sprawiedliwość. Startując w wyborach samorządowych z ramienia tej partii w 2006 roku, został po raz pierwszy radnym miasta Lublin. Podczas swojej kadencji pełnił funkcję przewodniczącego miejskiej Komisji Samorządności i Porządku Publicznego, a także wiceprzewodniczącego Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie. W latach 2008-2010 Sylwester Tułajew był asystentem posła na Sejm, Lecha Sprawki, również wywodzącego się z lubelskich struktur PiS.

W kolejnych latach kariera polityczna Sylwestra Tułajewa nabierała tempa. W kolejnych wyborach samorządowych, w 2010 i 2014 roku ponownie zapewnił sobie miejsce w Radzie Miasta. Sylwester Tułajew brał udział w pracach komisji merytorycznych, między innymi Oświaty i Wychowania, Samorządności i Porządku Publicznego, jak również Budżetowo-Ekonomicznej. Przez dwie kadencje był także przewodniczącym Klubu Radnych PiS w Lublinie.

W 2013 roku Sylwester Tułajew drogą nominacji przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego, został członkiem krajowych władz ugrupowania, czyli Rady Politycznej PiS. Równocześnie zajmuje stanowisko rzecznika prasowego w lubelskich strukturach PiS.

W 2015 roku Sylwester Tułajew brał czynny udział w kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy, podczas której zajmował się jej przebiegiem w internecie. Po starcie w wyborach parlamentarnych 2015 uzyskał mandat poselski, a tym samym rozpoczął pracę w komisjach Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Finansów Publicznych.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1i1ae2
d1i1ae2
d1i1ae2
Więcej tematów
d1i1ae2