Trwa ładowanie...
dl47fwv

Sukces Małgorzaty Wassermann. Sondaż

Pracownia Estymator zbadała poparcie dla kandydatów na prezydenta Krakowa. Efekt? Kandydatka PiS Małgorzata Wassermann o 1 pkt proc. wyprzedza urzędującego prezydenta tego miasta Jacka Majchrowskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Małgorzata Wassermann może liczyć na 38 proc. poparcia
Małgorzata Wassermann może liczyć na 38 proc. poparcia (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
dl47fwv

Sondaż został przeprowadzony na zlecenie portalu DoRzeczy.pl. Małgorzata Wassermann może liczyć na 38 proc. poparcia, Jacek Majchrowski na 37 proc. Poparcie dla pozostałych kandydatów wygląda następująco: Łukasz Gibała (15 proc.), Konrad Berkowicz (5 proc.), Grzegorz Gorczyca (3 proc.) i Daria Gosek-Popiołek (2 proc.).

dorzeczy.pl

Sytuacja w Krakowie to nie wszystko. Estymator zbadał również poparcie dla kandydatów na prezydentów Warszawy. I tak, Rafał Trzaskowski (PO) może liczyć na 40 proc. głosów, natomiast Patryk Jaki (PiS) - na 39 proc. Pozostali kandydaci mają jednocyfrowe poparcie. 7 proc. ankietowanych chce głosować na Jana Śpiewaka, a 5 proc. - na Andrzeja Rozenka. Jacek Wojciechowicz, Janusz Korwin-Mikke i Piotr Guział otrzymali po 2 proc. głosów. Z kolei Piotr Ikonowicz, Justyna Glusman i Jakub Stefaniak mają poparcie na poziomie 1 proc. każdy.

dorzeczy.pl

Sondaże wykonano metodą CATI w dniach 16-19 sierpnia 2018 r. na próbie 1025 dorosłych osób w Warszawie i 1006 w Krakowie. W badaniu przeprowadzonym przez pracownię Estymator uwzględniono tylko te osoby, które zamierzają głosować w wyborach samorządowych oraz są zdecydowane na kogo.

dl47fwv

Zobacz także: Marek Jakubiak kandydatem Kukiz’15 na prezydenta Warszawy? Jest deklaracja

Przypomnijmy, z opublikowanego w poniedziałek sondażu Kantar Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24 również wynikało, że warszawiacy w pierwszej turze wyborów na prezydenta stolicy wybraliby Rafała Trzaskowskiego. Dystans do drugiego w zestawieniu Patryka Jakiego wyniósł nieco więcej, bo kilka procent (37 proc. wobec 33 proc.). Dopiero w drugiej turze doszłoby do większej różnicy w podziale głosów. Na Rafała Trzaskowskiego zdecydowałoby się oddać głos 56 proc. badanych. Patryk Jaki mógłby liczyć na poparcie 37 proc. respondentów.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października 2018 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dl47fwv

Podziel się opinią

Share

dl47fwv

dl47fwv
Więcej tematów