Trwa ładowanie...
d3pisoe

Bardzo mała różnica między Rafałem Trzaskowskim i Patrykiem Jakim w pierwszej turze. Nowy sondaż

Warszawiacy w pierwszej i drugiej turze wyborów na prezydenta Warszawy wybraliby Rafała Trzaskowskiego. Ale Patryk Jaki depcze mu po piętach. Tak wynika z sondażu Kantar Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rafał Trzaskowski w sondażu wygrał z Patrykiem Jakim
Rafał Trzaskowski w sondażu wygrał z Patrykiem Jakim (WP.PL, Fot: PAP/Leszek Szymański/WP)
d3pisoe

Gdyby wybory prezydenckie w Warszawie odbywały się w najbliższą niedzielę, do urn poszłoby 73 proc. osób biorących udział w badaniu. W pierwszej turze najwięcej głosów uzyskałby Rafał Trzaskowski - 37 proc. Patryk Jakiego poparło 33 proc. osób.

Andrzej Rozenek może liczyć na 4 proc. Janusz Korwin-Mikke, Jan Śpiewak i Jacek Wojciechowicz - na 3 proc. Piotr Ikonowicz otrzymałby 2 proc. głosów, a na Piotra Guziała i Jakuba Stefaniaka wskazało 1 proc. osób. Sławomir Antonik i Justyna Glusman mają poparcie na poziomie 0 proc.

d3pisoe

Odpowiedź "inny kandydat" wybrał 1 procent ankietowanych. 7 proc. osób uważa, że na razie "trudno powiedzieć".

Gdyby doszło do II tury, na Rafała Trzaskowskiego zdecydowałoby się oddać głos 56 proc. badanych. Patryk Jaki mógłby liczyć na poparcie 37 proc. badanych. 7 procent badanych nie wie, jaki byłby ich wybór.

   WP.PL
(WP.PL)

W badaniu Kantar Milward Brown zapytano również o ocenę kampanii prowadzonej przez Jakiego i Trzaskowskiego. Zdaniem badanych lepiej na tym polu wypada kandydat PiS. "Raczej dobrze" i "bardzo dobrze" kampanię tego kandydata ocenia 41 procent badanych, 36 procent - "raczej źle" i "bardzo źle". Kampanię Trzaskowskiego "raczej dobrze" i "bardzo dobrze" ocenia 36 procent osób, które brały udział w badaniu, "raczej źle" i "bardzo źle" - 40 procent.

Źródło: TVN

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3pisoe

Podziel się opinią

Share
d3pisoe
d3pisoe
Więcej tematów