Trwa ładowanie...

Straż Marszałkowska usunęła tablicę PO z Kaczyńskim. Dyrektor CIS wyjaśnia

Zaprezentowana w Sejmie przez posłów Platformy Obywatelskiej tablica zatytułowana "Układ Kaczyńskiego" została zdeponowana. Andrzej Grzegrzółka przekonuje, że plansza była wystawiona bez odpowiedniej zgody.

Share
Straż Marszałkowska usunęła tablicę PO z Kaczyńskim. Dyrektor CIS wyjaśnia
Źródło: East News, Fot: Jan Bielecki
d4k9fai

Politycy PO zaprezentowali w połowie lutego tablicę zatytułowaną "Układ Kaczyńskiego". Przedstawiała ona powiązania prezesa PiS w kontekście afery związanej z budową dwóch wież w centrum Warszawy przez spółkę Srebrna. Na planszy widoczny był m.in. szef CBA Ernest Bejda, szef ABW Piotr Pogonowski czy koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński.

1 marca Straż Marszałkowska usunęła tablicę, która stała przed wejściem do klubu Platformy Obywatelskiej. Jak tłumaczy Andrzej Grzegrzółka, dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu, PO była wielokrotnie proszona o usunięcie planszy. Ekspozycja miała zostać ustawiona bez odpowiedniej zgody, więc została przeniesiona do depozytu SM.

W momencie prezentowania tablicy Marcin Kierwiński z PO powiedział, że jest to "materiał poglądowy dla prokuratury". - Wiele osób z tej planszy piastuje stanowiska, które dziś niewiele w tej sprawie robią. To dobre wyjście, aby służby specjalne zauważyły, że mamy do czynienia z wielka aferą - tłumaczył. - Niestety, ta pajęczyna powiązań się nie zmniejsza, ona każdego dnia się rozrasta - dodał Cezary Tomczyk.

Zobacz także: "Kaczyński jest bezdenną głębiną cnót". Paweł Szefernaker o taśmach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4k9fai

Podziel się opinią

Share
d4k9fai
d4k9fai
Więcej tematów