Trwa ładowanie...

Straż Marszałkowska: nie było polecenia blokowania dostępu posłów do Sali Kolumnowej

"Nie było żadnego polecenia związanego z rzekomym blokowaniem dostępu dla posłów opozycji do Sali Kolumnowej, w której kontynuowano posiedzenie Sejmu - napisał w oświadczeniu opublikowanym przez Kancelarię Sejmu komendant Straży Marszałkowskiej Arkadiusz Koschalke.

Share
Straż Marszałkowska: nie było polecenia blokowania dostępu posłów do Sali Kolumnowej
Źródło: PAP, Fot: Marcin Obara
d5vu7wd

"Wstęp był umożliwiony wszystkim posłom po zakończeniu posiedzenia klubu PiS, przez wejście główne do Sali Kolumnowej" - zaznaczył komendant. Przedstawiciele Kancelarii Sejmu stwierdzili, że oświadczenie jest odpowiedzią na "nieprawdziwe informacje pojawiające się w sferze publicznej i na portalach społecznościowych".

Posłowie PO i Nowoczesnej twierdzą, że Straż Marszałkowska utrudniała im dostęp do Sali Kolumnowjej, gdzie marszałek sejmu Marek Kuchciński przeniósł obrady. Parlamentarzyści opozycji napisali o tym w zawiadomieniach do prokuratury ws. piątkowych wydarzeń.

Podczas piątkowych obrad Sejmu posłowie opozycji zablokowali sejmową mównicę, a głosowania - m.in. nad ustawą budżetową - zostały przeniesione decyzją marszałka do Sali Kolumnowej. Impulsem dla posłów opozycji były planowane zmiany dotyczące zasad obecności dziennikarzy w parlamencie oraz wykluczenie z obrad jednego z posłów PO.

oprac. A. Jastrzębski

d5vu7wd

Podziel się opinią

Share
d5vu7wd
d5vu7wd
Więcej tematów