Trwa ładowanie...
ddzf3rg

Strajk nauczycieli 2019. Stanisław Karczewski apeluje do pedagogów

- Powinniśmy przede wszystkim dbać o dzieci - zauważył Stanisław Karczewski. Marszałek Senatu przypomniał strajkującym nauczycielom, że powinni pracować dla idei. I dodał, że nie mogą spodziewać się wynagrodzenia za dni, w których nie pracują.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stanisław Karczewski chce, by strajk jak najszybciej się skończył
Stanisław Karczewski chce, by strajk jak najszybciej się skończył (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
ddzf3rg

- Znowu zostanę zhejtowany i skrytykowany, bo kiedyś już mówiłem, przy sporze z rezydentami, że powinno się pracować dla idei - powiedział podczas czwartkowego briefingu Stanisław Karczewski. Marszałek Senatu zapewnił, że on sam tak postępuje, a gdy chodzi o dzieci, powinno się "tym bardziej" przyjąć tę perspektywę.

I przyznał, że nauczyciele nie mogą spodziewać się pensji za dni, w których nie pracowali. - Jeżeli nauczyciele podjęli decyzję o strajku, to chyba zupełnie świadomie, że za ten okres, w którym się nie pracuje, nie uzyskuje się wynagrodzenia, chyba że uzyska się z innych źródeł - podkreślił.

ddzf3rg

Strajk nauczycieli 2019. Niektóre samorządy chcą wypłacić nauczycielom pensję

Karczewski dodał, że bardzo mu zależy na tym, by strajk się zakończył. - Apeluję i bardzo proszę nauczycieli, żeby pamiętali o dzieciach, bo to dzieci denerwują się, nie wiedzą, czy będą egzaminy, czy będą oceniane, czy dzieci będą miały ocenę. Nie możemy w ten sposób postępować z dziećmi - stwierdził.

Zobacz także: Strajk nauczycieli. Siemoniak ostro o działaniach Zalewskiej

Niektórzy nauczyciele twierdzą, że wynagrodzenia mają im zostać wypłacone. Tak miały zadeklarować poszczególne samorządy. Ale Regionalna Izba Obrachunkowa wydała komunikat, z którego wynika, że protestujący w całej Polsce nauczyciele oraz personel szkolny nie mogą otrzymać wynagrodzenia z kasy samorządowej za dni, w których wstrzymują się od pracy.

ddzf3rg

Tu możecie śledzić na bieżąco relację WP ze strajku nauczycieli.

Źródło: polsatnews.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ddzf3rg

Podziel się opinią

Share

ddzf3rg

ddzf3rg
Więcej tematów