Trwa ładowanie...

Stanisław Kogut bije się w piersi. Składa rezygnację

Stanisław Kogut zrezygnował z funkcji Prezesa Zarządu Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach. W uzasadnieniu pisze, że wszczęte przeciw niemu postępowanie "utrudnia mu pełnienie funkcji" i "stanowi duże obciążenie". Na senatorze PiS ciążą zarzuty korupcyjne.

Stanisław Kogut bije się w piersi. Składa rezygnacjęŹródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d1rw8y0
d1rw8y0

"Mając na uwadze ciążący na mnie jako Prezesie Zarządu Fundacji obowiązek działania dla jej dobra, w związku z tym, że wszczęte przez Prokuraturę postępowanie przygotowawcze obiektywnie utrudnia mi pełnienie funkcji Członka Zarządu, stanowi dla mnie duże obciążenie rodzinne i osobiste, jak i może niekorzystnie wpływać na wizerunek samej Fundacji, uznałem, że dalsze pełnienie przeze mnie funkcji Prezesa Zarządu nie będzie służyło dobru Fundacji, które zawsze było i jest dla mnie wartością nadrzędną" - czytamy w opublikowanym uzasadnieniu rezygnacji.

"Mając to na uwadze, proszę Radę Fundatorów o przyjęcie mojej rezygnacji w celu umożliwienia efektywnego działania Fundacji przez okres niezbędny do wyjaśnienia przeze mnie w postępowaniu sądowym wszelkich zarzutów, jakie zostały mi postawione" - dodaje Kogut.

Nie brał łapówek. Pomagał ludziom

Stanisław Kogut usłyszał zarzuty korupcyjne w styczniu. Według śledczych miał wpływać na umorzenie postępowania administracyjnego dot. wpisania do rejestru zabytków budynku dawnego hotelu Cracovia i kina Kijów w Krakowie. Inny zarzut dotyczy przyjęcia łapówki o wartości co najmniej 170 tys. zł. za wywarcie wpływu na zarząd PKP S.A. Senator miał też za 24 tys. zł pomóc w przeniesieniu do półotwartego zakładu karnego.

Prokuratura złożyła wniosek do Senatu o zgodę na tymczasowe aresztowanie, ale przepadł. Po zapowiedziach prokuratury o chęci postawieniu mu zarzutów senator zrzekł się immunitetu i sam zgłosił się, aby złożyć zeznania. Twierdzi, że jest niewinny: nie brał łapówek, a tylko pomagał ludziom. Grozi mu nawet do 12 lat więzienia. W grudniu został zawieszony w prawach członka PiS.

d1rw8y0

Jak informują władze Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach, rezygnacja Koguta została przyjęta 16 kwietnia. Zarząd działa teraz w składzie dwuosobowym: Karolina Wiłkojć-Żesławska oraz Bożena Ziemba-Grodska.

Zobacz również: Neumann ostro o sprawie Gawłowskiego: zarzuty dęte i nieprawdziwe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1rw8y0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rw8y0
Więcej tematów