Trwa ładowanie...
d48yxo8

Stało się. Łukasz Rzepecki wykluczony z klubu PiS

- Nic nie wiem - powiedział nam Łukasz Rzepecki. W ten sposób odpowiedział na pytanie, czy potwierdza informacje o jego wyrzuceniu z klubu Prawa i Sprawiedliwości. - Jest mi przykro, bo nawet nie miałem możliwości przedstawić swoich racji - dodał. Jego usunięcie jest już pewne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stało się. Łukasz Rzepecki wykluczony z klubu PiS
(PAP/EPA, Fot: Leszek Szymański)
d48yxo8

W mediach społecznościowych pojawiły się posty z informacją o usunięciu Łukasza Rzepeckiego z PiS. O sprawie napisał poseł Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Kubiak. Potwierdził to w rozmowie z nami.

Głos zabrali też przewodniczący klubu Ryszard Terlecki i rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Co na to Rzepecki? W rozmowie z nami powiedział, że od nas dowiaduje się o decyzji klubu. - Wczoraj klub się spotkał, ale nie otrzymałem zaproszenia - dodał.

d48yxo8

To nie wszystko. W Sejmie młodego posła usadzono obok parlamntarzystów z Platfromy Obywatelskiej.

Usunięty - za co?

O Rzepeckim było głośno już w lipcu. "Sejmowa sensacja", "niesamowite", "megawystąpienie" - takimi ocenami został zalany Twitter. W przeciwieństwie do PiS internautom spodobało się jego wystąpienie w Sejmie. Z mównicy skrytykował pomysł swojej partii - wprowadzenie nowego podatku w paliwie - i jednocześnie stał się idolem opozycji.

d48yxo8

Co więcej, nie głosował nad ustawą o Sądzie Najwyższym. Czara goryczy PiS przelała się jednak dopiero wtedy, kiedy najmłodszy poseł ugrupowania zagłosował za odebraniem immunitetu Dominikowi Tarczyńskiemu.

Wtedy Rzepecki został odwołany z komisji regulaminowej, spraw poselskich i immunitetowych. Zastąpi go Arkadiusz Mularczyk.

Prezydium klubu zarekomendowało jego wydalenie. I wreszcie - został zawiedzony w prawach członka PiS.

Wtedy Rzepecki w liście do Kaczyńskeigo napisał, że nie wyklucza odwoływania się do sądów powszechnych.

O przyszłosć w polityce nie musi sie jednak martwić. W rozmowie z Wirtualną Polską rzecznik Kukiz'15 Jakub Kulesza zasugerował, że jest dla niego miejsce w ugrupowaniu.

d48yxo8

Podziel się opinią

Share
d48yxo8
d48yxo8
Więcej tematów