Trwa ładowanie...
d1wpmq3

Sprawa skóry rysia u Jana Szyszki. Sąd oceni działania prokuratury

Sąd przyjrzy się działaniom prokuratury od początku sprawy i zdecyduje, czy słusznie umorzono postępowanie. To efekt zażalenia na decyzję sprzed kilku miesięcy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jan Szyszko zeznał, że skórę rysia otrzymał od swojego wieloletniego znajomego
Jan Szyszko zeznał, że skórę rysia otrzymał od swojego wieloletniego znajomego (WP.PL)
d1wpmq3

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", zażalenie na decyzję prokuratury, która przekazała sprawę policji, złożyła Anna z Warszawy i jej pełnomocnik Wadim Waludy. Kobieta chce pozostać anonimowa i być nazywana "szarą obywatelką". Twierdzi, że minister środowiska Jan Szyszko przyznał się do popełnienia wykroczenia, a wiarygodność jego zeznań budzi wiele wątpliwości.

O skórze rysia w stodole Jana Szyszki zrobiło się głośno po tym, jak minister zaprosił do siebie m.in. prawicowych dziennikarzy. Okazało się, że nieuwzględniona w oświadczeniu majątkowym stodoła jest odrestaurowanym budynkiem z salą do biesiad. Jedna z dziennikarek portalu wpolityce.pl opisywała, że są w niej myśliwskie trofea, w tym skóra rysia.

Ta informacja wzburzyła ekologów, bo od 1995 r. rysie są objęte ścisłą ochroną gatunkową i trzeba mieć specjalne zezwolenie na posiadanie skóry tego zwierzęcia. Pod koniec lipca prokuratura wszczęła postępowania w tej sprawie, ale w październiku poinformowano o jego umorzeniu.

d1wpmq3

Zobacz też: nieznani sprawcy wycięli drzewa z prywatnej działki Jana Szyszki w Tucznie. To już drugi tego typu incydent

Jan Szyszko zeznał, że skórę rysia ma od swojego wieloletniego znajomego. Minister miał też otrzymać dokumenty z informacją o pochodzeniu skóry rysia, ale ich nie dostał, ponieważ jego znajomy zmarł.

d1wpmq3

Podziel się opinią

Share
d1wpmq3
d1wpmq3
Więcej tematów