Trwa ładowanie...
d4dhu78

Spot MON z okazji rocznicy wejścia do NATO. W głównych rolach politycy PiS

W materiale, który został przygotowany przez ministerstwo, zabrakło najważniejszych osób odpowiedzialnych za dołączenie do Paktu Północnoatlantyckiego. Pominięci zostali ówczesny prezydent Kwaśniewski, premier Buzek i szef MSZ Geremek.
Share
Były prezydent Aleksander Kwaśniewski ratyfikuje traktat NATO
Były prezydent Aleksander Kwaśniewski ratyfikuje traktat NATOŹródło: PAP, Fot: L. Wróblewski
d4dhu78

Z okazji 19. rocznicy wstąpienia Polski do NATO-6130285597505153c) MON wyemitował na Twitterze okolicznościowy film. W ponad półtora minutowym wideo nie pojawiła się żadna z osób, która była odpowiedzialna na podpisanie umowy, dzięki której nasz kraj dołączył do Sojuszu.

Nie widać ani byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, ani byłego premiera Jerzego Buzka, ani byłego szefa dyplomacji Bronisława Geremka. W spocie pojawił się za to urzędujący prezydent Andrzej Duda czy minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który swoje stanowisko pełni od dwóch miesięcy.

d4dhu78

- To celowy zabieg. Niedługo się dowiemy, że strajk w Stoczni Gdańskiej prowadził Lech Kaczyński - mówi w rozmowie z TVN24 była głowa państwa Bronisław Komorowski. - Było trzech głównych bohaterów tamtych wydarzeń. Nie da się ich wymazać - komentuje były wiceszef MON Janusz Zemke.

Zobacz także: Włodzimierz Cimoszewicz o przemówieniu Dudy. Karci Morawieckiego

To nie pierwszy przypadek, kiedy rząd PiS pomija niektóre osoby w zasługach odnośnie dołączenia Polski do NATO. Przy okazji szczytu w Warszawie w lipcu 2016 r. MON zorganizowało wystawę na Stadionie Narodowym "Droga do NATO".

Oprócz osób pomiętych w spocie usunięto wtedy tablicę z Bronisławem Komorowskim i byłym szefem MON Tomaszem Siemoniakiem. Zamiast tego na planszach pojawili się premier Jan Olszewski oraz prezydenci Lech Kaczyński i Andrzej Duda.

Źródło: tvn24.pl

d4dhu78

Podziel się opinią

Share
d4dhu78
d4dhu78
Więcej tematów