Trwa ładowanie...

"Spitzenkandidat" Beata Szydło. Zdzisław Krasnodębski o wyborach do PE

- Jeśli Beata Szydło będzie startowała w wyborach do PE, według mnie będzie "spitzenkandidat" - oznajmił wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego Zdzisław Krasnodębski.

Share
"Spitzenkandidat" Beata Szydło. Zdzisław Krasnodębski o wyborach do PE
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d49d3c0

O tym, że wicepremier ds. społecznych Beata Szydło może wystartować do PE z listy krakowskiej, pisaliśmy w Wirtualnej Polsce już kilka miesięcy temu. Niedawno pojawiły się głosy, że jednak wypadła z gry. Na niekorzyść Szydło mają działać m.in. brak międzynarodowego doświadczenia oraz nieznajomość języków obcych.

Sprawę komentował Zdzisław Krasnodębski na antenie RMF FM. - Myślę, że tak, że jest "spitzenkandidat". Jest (Beata Szydło) wicepremierem, byłym premierem, więc jeżeli będzie brała udział w tych wyborach, to moim zdaniem tak - będzie "spitzenkandidat" - stwierdził. Jak podkreślił, listy nie są jeszcze zamknięte, więc wszystko się może zmienić.

Pytany o kandydata na komisarza UE, Krasnodębski powiedział, że "krążą różne, nieoficjalne opinie". - Mówi się o jakichś kandydatach. Słyszałem, że np. Adam Bielan... Padają różne nazwiska, np. Tomasz Poręba, mówiono też o ministrze Kwiecińskim, jest Konrad Szymański... - wymieniał.

d49d3c0

Zdzisław Krasnodębski został wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego na początku marca. Zajął miejsce odwołanego kilka tygodni wcześniej Ryszarda Czarneckiego.

Zobacz również: Szydło w PE? Mocny komentarz Borysa Budki:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d49d3c0

Podziel się opinią

Share
d49d3c0
d49d3c0
Więcej tematów