Trwa ładowanie...
d1g8xbn

Znamy możliwy scenariusz dla Beaty Szydło. Zdzisław Krasnodębski zdradził szczegóły

Wicepremier ds. społecznych Beata Szydło może wystartować do PE z listy krakowskiej - wynika ze słów wiceprzewodniczącego PE Zdzisława Krasnodębskiego. Polityk skomentował również stan zdrowia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szydło miałaby wystartować z listy krakowskiej
Szydło miałaby wystartować z listy krakowskiej (PAP, Fot: Dominik Gajda)
d1g8xbn

- Życzę pani premier Beacie Szydło, żeby była naszym 'Spitzenkandidat' - kandydatem wiodącym - do Parlamentu Europejskiego" - mówił Krasnodębski w internetowej części "Porannej rozmowy" w RMF FM. Na pytanie, skąd miałaby kandydować, dodał: "O ile wiem, słyszałem, że z listy krakowskiej".

Pytany o plany startu do PE w 2019 roku, Krasnodębski zadeklarował, że chętnie zmierzy się w Warszawie z Ewą Kopacz "gdyby była taka potrzeba".

Co z Kaczyńskim?

Wiceprzewodniczący PE zabrał również głos nt. stanu zdrowia Jarosława Kaczyńskiego. Przyznał, że kontuzja utrudnia mu kontakt z wyborcami, ale podkreślił, że podejmowanie decyzji nadal jest możliwe.

d1g8xbn

- Można rządzić także ze szpitala, drobna kontuzja kolana nie ubezwłasnowolnia prezesa - mówił polityk.

Prezes PiS od czwartku do soboty przebywał w Klinice Gastroenterologii, Endokrynologii i Chorób Wewnętrznych Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów w Warszawie. W niedzielę trafił tam ponownie. Tym razem pobyt nie trwał długo. Jeszcze tego samego dnia Kaczyński opuścił placówkę.

Wizyta w szpitalu miała związek z kolanami. Problemy prezesa PiS zaczęły się w wakacje ub. r., kiedy wybrał się na wspinaczkę na Koziarz. Obecnie ból stał się na tyle uciążliwy, że polityk musiał poruszać się o kulach.

Zobacz także: Niedyspozycja Kaczyńskiego. Co zrobi PiS? "Nie ma prezesa, jest bezhołowie"

Zdzisław Krasnodębski został wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego na początku marca. Zajął miejsce odwołanego kilka tygodni wcześniej Ryszarda Czarneckiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1g8xbn

Podziel się opinią

Share
d1g8xbn
d1g8xbn
Więcej tematów