Trwa ładowanie...
ycipk-ww7xc7

Znamy możliwy scenariusz dla Beaty Szydło. Zdzisław Krasnodębski zdradził szczegóły

Wicepremier ds. społecznych Beata Szydło może wystartować do PE z listy krakowskiej - wynika ze słów wiceprzewodniczącego PE Zdzisława Krasnodębskiego. Polityk skomentował również stan zdrowia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szydło miałaby wystartować z listy krakowskiej
Szydło miałaby wystartować z listy krakowskiej (PAP, Fot: Dominik Gajda)
ycipk-ww7xc7

- Życzę pani premier Beacie Szydło, żeby była naszym 'Spitzenkandidat' - kandydatem wiodącym - do Parlamentu Europejskiego" - mówił Krasnodębski w internetowej części "Porannej rozmowy" w RMF FM. Na pytanie, skąd miałaby kandydować, dodał: "O ile wiem, słyszałem, że z listy krakowskiej".

Pytany o plany startu do PE w 2019 roku, Krasnodębski zadeklarował, że chętnie zmierzy się w Warszawie z Ewą Kopacz "gdyby była taka potrzeba".

ycipk-ww7xc7

Co z Kaczyńskim?

Wiceprzewodniczący PE zabrał również głos nt. stanu zdrowia Jarosława Kaczyńskiego. Przyznał, że kontuzja utrudnia mu kontakt z wyborcami, ale podkreślił, że podejmowanie decyzji nadal jest możliwe.

- Można rządzić także ze szpitala, drobna kontuzja kolana nie ubezwłasnowolnia prezesa - mówił polityk.

Prezes PiS od czwartku do soboty przebywał w Klinice Gastroenterologii, Endokrynologii i Chorób Wewnętrznych Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów w Warszawie. W niedzielę trafił tam ponownie. Tym razem pobyt nie trwał długo. Jeszcze tego samego dnia Kaczyński opuścił placówkę.

ycipk-ww7xc7

Wizyta w szpitalu miała związek z kolanami. Problemy prezesa PiS zaczęły się w wakacje ub. r., kiedy wybrał się na wspinaczkę na Koziarz. Obecnie ból stał się na tyle uciążliwy, że polityk musiał poruszać się o kulach.

Zobacz także: Niedyspozycja Kaczyńskiego. Co zrobi PiS? "Nie ma prezesa, jest bezhołowie"

Zdzisław Krasnodębski został wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego na początku marca. Zajął miejsce odwołanego kilka tygodni wcześniej Ryszarda Czarneckiego.

ycipk-ww7xc7

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-ww7xc7

ycipk-ww7xc7
ycipk-ww7xc7