Trwa ładowanie...
ycipk-11l4nb

Znamy możliwy scenariusz dla Beaty Szydło. Zdzisław Krasnodębski zdradził szczegóły

Wicepremier ds. społecznych Beata Szydło może wystartować do PE z listy krakowskiej - wynika ze słów wiceprzewodniczącego PE Zdzisława Krasnodębskiego. Polityk skomentował również stan zdrowia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szydło miałaby wystartować z listy krakowskiej
Szydło miałaby wystartować z listy krakowskiej (PAP, Fot: Dominik Gajda)
ycipk-11l4nb

- Życzę pani premier Beacie Szydło, żeby była naszym 'Spitzenkandidat' - kandydatem wiodącym - do Parlamentu Europejskiego" - mówił Krasnodębski w internetowej części "Porannej rozmowy" w RMF FM. Na pytanie, skąd miałaby kandydować, dodał: "O ile wiem, słyszałem, że z listy krakowskiej".

Pytany o plany startu do PE w 2019 roku, Krasnodębski zadeklarował, że chętnie zmierzy się w Warszawie z Ewą Kopacz "gdyby była taka potrzeba".

ycipk-11l4nb

Co z Kaczyńskim?

Wiceprzewodniczący PE zabrał również głos nt. stanu zdrowia Jarosława Kaczyńskiego. Przyznał, że kontuzja utrudnia mu kontakt z wyborcami, ale podkreślił, że podejmowanie decyzji nadal jest możliwe.

- Można rządzić także ze szpitala, drobna kontuzja kolana nie ubezwłasnowolnia prezesa - mówił polityk.

Prezes PiS od czwartku do soboty przebywał w Klinice Gastroenterologii, Endokrynologii i Chorób Wewnętrznych Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów w Warszawie. W niedzielę trafił tam ponownie. Tym razem pobyt nie trwał długo. Jeszcze tego samego dnia Kaczyński opuścił placówkę.

ycipk-11l4nb

Wizyta w szpitalu miała związek z kolanami. Problemy prezesa PiS zaczęły się w wakacje ub. r., kiedy wybrał się na wspinaczkę na Koziarz. Obecnie ból stał się na tyle uciążliwy, że polityk musiał poruszać się o kulach.

Zobacz także: Niedyspozycja Kaczyńskiego. Co zrobi PiS? "Nie ma prezesa, jest bezhołowie"

Zdzisław Krasnodębski został wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego na początku marca. Zajął miejsce odwołanego kilka tygodni wcześniej Ryszarda Czarneckiego.

ycipk-11l4nb

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-11l4nb

ycipk-11l4nb
ycipk-11l4nb
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów