Trwa ładowanie...
d2fve28

Sondaż: spada poparcie dla PiS. Nowoczesna rośnie w siłę

Liderem nadal jest Prawo i Sprawiedliwość, na które chce zagłosować 36,4 proc. wyborców – wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej". W porównaniu z poprzednimi miesiącami poparcie dla partii rządzącej spada. Natomiast rośnie Nowoczesnej, która ostatnio nie miała dobrych notowań.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do Sejmu weszłoby sześć partii
Do Sejmu weszłoby sześć partii (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d2fve28

Na drugą w sondażu PO chce zagłosować 20,3 proc. Polaków. Na trzecim miejscu znalazła się Nowoczesna, która cieszy się poparciem 10,5 proc. wyborców.

Do Sejmu weszłyby jeszcze trzy inne partie polityczne. Na Kukiz'15 chce zagłosować 6,8 proc. Polaków. Tuż za ugrupowaniem Pawła Kukiza jest SLD z poparciem 6,6 proc. Jeśli wybory odbyłyby się teraz to w Sejmie zasiedliby też posłowie PSL, które notuje poparcie 6,4 proc.

Zobacz też: Jacek Żakowski apeluje. "Opanujcie się, bo zaraz możemy być częścią Imperium Rosyjskiego"

W poprzednim sondażu dla "Rzeczpospolitej" PiS miało poparcie 37 proc., a w październiku 40 proc. Natomiast w porównaniu z poprzednim miesiącem poparcie dla PO się nie zmieniło, a Nowoczesna urosła o ponad 3 pkt. proc.

d2fve28

Nowoczesna podobne poparcie zanotowała w ubiegłym tygodniu w sondażu dla portalu se.pl i "Super Expressu". W tym sondażu PiS cieszy się poparciem 47 proc. Na PO chciało zagłosować 17 proc., na Kukiz'15 10 proc. ankietowanych. Nowoczesna cieszyła się poparciem 9 proc.

d2fve28

Podziel się opinią

Share
d2fve28
d2fve28
Więcej tematów