Trwa ładowanie...

PiS notuje spadek. Najnowszy sondaż

Prawo i Sprawiedliwość zaliczyło pierwszy od długiego czasu spadek w partyjnym sondażu, ale nadal cieszy się największym poparciem Polaków. Coraz więcej badanych deklaruje też chęć udziału w wyborach.

PiS notuje spadek. Najnowszy sondażŹródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d3gaphu
d3gaphu

W stosunku do wyników z października PiS straciło prawie 3 pkt poparcia i ma 37 proc. Nieznacznie (1 proc.) straciła też PO, która może liczyć na 20 proc. głosów.

W konkurencji między Nowoczesną (7 proc., spadek o 2 proc.) i Kukiz'15 (9 proc., wzrost o 2 proc.) wygrywa to drugie ugrupowanie, zajmując trzecie miejsce na podium. Do Sejmu weszłyby jeszcze: SLD (6 proc., wzrost o 1 proc.), i PSL (6 proc., wzrost o 1,5 proc.). Tuż poniżej progu znalazła się Partia Razem. Uzyskała 4 proc. głosów.

Spodziewana frekwencja mogłaby wynieść 63,5 proc., czyli o ponad 6 pkt proc. więcej niż miesiąc temu. 9 proc. ankietowanych nie wie, na kogo oddałoby swój głos.

Sondaż IBRiS został przeprowadzony na zlecenie "Rzeczpospolitej".

d3gaphu

PiS bezkonkurencyjne

PiS od dłuższego czasu góruje w sondażach. W opublikowanym w poniedziałek badaniu Kantar Public dla TVP chęć zagłosowania na partię rządzącą zadeklarowało 45 proc. Polaków. PO mogło cieszyć się poparciem 23 proc. wyborców. Na trzecim miejscu znalazła się Nowoczesna, na którą zagłosowałoby 9 proc. badanych.

Według tego sondażu, do Sejmu dostałyby się jeszcze dwa inne ugrupowania polityczne: Kukiz'15 (8 proc.) i SLD (5 proc).

d3gaphu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gaphu
Więcej tematów