Trwa ładowanie...
d3whs7x

Sondaż prezydencki. Nieoczekiwany wynik w II turze. Rafał Trzaskowski coraz bliżej zwycięstwa?

Do wyborów prezydenckich pozostały 4 dni. Wszystko wskazuje na to, że walka o prezydenturę zakończy się dopiero w II turze. W tej najprawdopodobniej zmierzą się ze sobą Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Z nowego sondażu wynika, że ci dwaj kandydaci idą łeb w łeb.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sondaż prezydencki. Dobry wynik Krzysztofa Bosaka. Ostra walka w II turze (zdjęcie ilustracyjne)
Sondaż prezydencki. Dobry wynik Krzysztofa Bosaka. Ostra walka w II turze (zdjęcie ilustracyjne) (PAP)
d3whs7x

Najnowszy sondaż prezydencki został przeprowadzony między 22 a 23 czerwca dla portalu Oko.press przez pracownię Ipsos. W badaniu udział wzięło 1017 osób.

Sondaż prezydencki. Andrzej Duda zdominował I turę

Według sondażu w I turze wciąż na najlepszy wynik może liczyć prezydent Andrzej Duda. Na kandydata PiS swój głos oddałoby 40 proc. ankietowanych. To dokładnie tyle samo, ile uzyskał w sondażu pracowni Ipsos w ubiegłym tygoniu.

d3whs7x

Na drugim miejscu znalazłby się Rafał Trzaskowski. Kandydat z ramienia Koalicji Obywatelskiej mógłby liczyć na głos 27 proc. badanych. To strata o 3 punkty procentowe w porównaniu z ostatnim badaniem. Na trzecim miejscu znalazłby się Szymon Hołownia, na którego swój głos oddałoby 10 proc. ankietowanych. Hołownia nie stracił ani nie zyskał poparcia od ostatniego sondażu tej pracowni.

Zobacz też: Pomysł PiS tuż przed wyborami. Szymon Hołownia ostro krytykuje. "Jak w PRL-u"

Sondaż prezydencki. Dobry wynik Krzysztofa Bosaka

Poza podium znaleźliby się: Krzysztof Bosak, Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Robert Biedroń. Na kandydata Konfederacji głos oddałoby 7 proc. ankietowanych, z kolei na szefa "ludowców" zagłosowałoby 5 proc. badanych. Najgorszy wynik odnotowałby kandydat Lewicy, który mógłby liczyć na poparcie 4 proc. wyborców. Z tej grupy tylko wynik Biedronia uległ zmianie w stosunku do sondażu Ipsos z ubiegłego tygodnia. Zanotował on wzrost o 2 punkty procentowe.

d3whs7x

Sondaż prezydencki II tura: Duda traci, Trzaskowski zyskuje

Przełom nastąpiłby z kolei w hipotetycznej II turze wyborów prezydenckich, w której zmierzyliby się prezydent Andrzej Duda oraz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Na większe poparcie w tej turze mógłby liczyć kandydat Koalicji Obywatelskiej. Swój głos na Rafała Trzaskowskiego oddałoby 47 proc. badanych.

Tym samym w II turze głos na niego oddałoby o 1 punkt procentowy więcej badanych niż w sondażu Ipsos z ubiegłego tygodnia. W tamtym badaniu Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda mogliby liczyć na poparcie 46 proc. badanych. W nowym sondażu poparcie dla urzędującego prezydenta spadło do 43 proc., co oznacza spadek aż o 4 punkty procentowe.

Jak zauważa Oko.press, różnica 47 do 43 proc. jeszcze mieści się w granicach błędu statystycznego pomiaru, jednak wzrost poparcia z tygodnia na tydzień zdaje się rysować rzeczywistość, w której to Rafał Trzaskowski ma szansę na prezydenturę.

Źródło: Oko.press

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d3whs7x

Podziel się opinią

Share
d3whs7x
d3whs7x
Więcej tematów