Trwa ładowanie...
durb6i4

Sondaż. M. Adamowicz blisko mandatu, PiS daleko w tyle za KE

Według sondażu przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie Radia Zet, największe szanse na uzyskanie mandatu europosła na Pomorzu ma kandydat Koalicji Europejskiej Janusz Lewandowski. Do PE powinna dostać się również Magdalena Adamowicz. Zdecydowanie najwyższym poparciem cieszy się KE.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Magdalena Adamowicz ma spore szanse na mandat w europarlamencie
Magdalena Adamowicz ma spore szanse na mandat w europarlamencie (East News)
durb6i4

Jak podaje Radio Zet, KE może liczyć na poparcie 47,5 proc. respondentów, zaś na PiS zagłosowałoby niespełna 30 proc. badanych. Próg wyborczy przekroczyłaby również Wiosna Roberta Biedronia (5,3 proc.).

Gdyby eurowybory odbyły się dziś, "pod kreską" znalazłaby się Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy (4,6 proc.). Kiepsko na Pomorzu wypadł także Kukiz'15 (4,3 proc.). W badaniu uwzględniono także Lewicę Razem (1,1 proc) i Polskę Fair Play (0,8 proc.).

  WP.PL
(WP.PL)

- Wdowa po prezydencie Gdańska Magdalena Adamowicz, startująca z drugiego miejsca listy Koalicji Obywatelskiej, ma taką przewagę nad zamykającym listę Jarosławem Wałęsą, która raczej wskazuje na jej wygraną w rywalizacji o mandat – powiedział w rozmowie z Radiem Zet Marcin Duma, szef IBRiS.

durb6i4

Według analiz sondażowni, trzeci mandat z Pomorza przypadnie kandydatowi PiS. Najbliżej nominacji jest wiceminister Jarosław Selin, który prawdopodobnie zastąpi obecnie reprezentującą Prawo i Sprawiedliwość w Brukseli Annę Fotygę.

Z sondażu wynika, że frekwencja przekroczy 50 proc. Badanie zostało przeprowadzone 26 marca 2019 roku na próbie 1100 dorosłych mieszkańców w okręgu pomorskim obejmującym powiaty: gdański, kwidzyński, malborski, nowodworski, starogardzki, sztumski, tczewski; miasta na prawach powiatu: Gdańsk, Gdynia i Sopot.

Źródło: Radio Zet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

durb6i4

Podziel się opinią

Share
durb6i4
durb6i4
Więcej tematów