Trwa ładowanie...
dua4k3o

Sondaż. Konstytucja ponad prawem unijnym. Tak uważa większość Polaków

Ustawa zasadnicza i prawo krajowe mają pierwszeństwo przed prawem unijnym - tak uważa 78 proc. Polaków. Z kolei ponad 47 proc. ankietowanych ocenia pozytywnie zaangażowanie instytucji unijnych w spór o praworządność.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sondaż. Politycy Zjednoczonej Prawicy mogą mieć powody do radości
Sondaż. Politycy Zjednoczonej Prawicy mogą mieć powody do radości (PAP)
dua4k3o

IBRiS przeprowadził sondaż dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM. Zapytano, czy w Polsce ważniejsze powinno być prawo unijne czy krajowe. 63 proc. ankietowanych wskazało na drugą odpowiedź.

W drugim przypadku zapytano, czy Konstytucja powinna stać nad prawem unijnym. Wynik był podobny: aż 78 proc. badanych uważa, że to polska ustawa zasadnicza powinna być ważniejsza.

Ankietowani byli również pytani o zaangażowanie instytucji unijnych w spór o praworządność. Ponad 47 proc. respondentów ocenia je pozytywnie, a 41 proc. – negatywnie.

dua4k3o

Zobacz też: Tarcia na linii Ziobro-Gowin. Kosiniak-Kamysz: to wygląda na zaplanowany scenariusz

Co o tym sądzą politycy Zjednoczonej Prawicy? – Widać, że niezależnie od tego, kto i jak ocenia reformę sądownictwa, zdecydowana większość społeczeństwa jest zdania, że spór powinien być rozstrzygnięty na naszym krajowym podwórku, a nie przy udziale instytucji zagranicznych – powiedział wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Dziennik Gazeta Prawna"/RMF FM

dua4k3o

Podziel się opinią

Share
dua4k3o
dua4k3o
Więcej tematów