Trwa ładowanie...
d3x3i3b

Sondaż IBRiS dla WP. Pięć sił w Sejmie, 40,3 proc. dla PiS

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w ostatnią niedzielę to po zwycięstwo sięgnąłby obóz Prawa i Sprawiedliwości - wynika z sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z 23,4 proc. poparcia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sondaż IBRiS dla WP. Pięć sił w Sejmie, 40,3 proc. dla PiS
Sondaż IBRiS dla WP. Pięć sił w Sejmie, 40,3 proc. dla PiS (PAP)
d3x3i3b

Mimo pandemii koronawirusa, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w ostatnią niedzielę, wzięłoby w nich udział co najmniej 47,3 proc Polaków. Taki odsetek ankietowanych w sondażu IBRiS dla WP wybrał odpowiedź "zdecydowanie tak" na pytanie o udział w głosowaniu. Kolejne 15,3 proc. uczestników badania wskazało odpowiedź "raczej tak".

Z kolei 18,2 proc. osób na pewno nie poszłoby do urn, a "raczej nie" - 16,7 proc. Niezdecydowanych co do udziału w głosowaniu było 2,6 proc. ankietowanych

40,3 proc. uczestników sondażu IBRiS dla WP stwierdziło, że swój głos oddałoby na PiS - Zjednoczoną Prawicę.

d3x3i3b

Zobacz też: Czarzasty o wyniku Biedronia w sondażu dla WP: musi niepokoić

Na drugim miejscu w sondażu znalazła się Koalicja Obywatelska (PO - Nowoczesna - Zieloni) z poparciem 23,4 proc., a na trzecim Polskie Stronnictwo Ludowe i Kukiz'15 z 13,4 proc. głosów

Chęć głosowania na kandydatów Lewicy (SLD, Wiosna, Partia Razem) wyraziło 8,1 proc., a na Konfederację (Korwin i Narodowcy) - 6 proc. ankietowanych.

d3x3i3b

8,2 proc. wybrało z kolei odpowiedź "Nie wiem".

WP

Sondaż został przeprowadzony w dniach 22-23 maja przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych na próbie 1100 Polaków metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Wybory prezydenckie 2020. Sondaż IBRiS dla WP. Rafał Trzaskowski goni Andrzeja Dudę

Przypomnijmy: sondaż prezydencki IBRiS dla WP wskazał, że urzędujący prezydent Andrzej Duda nadal ma największą szansę na wygraną w najbliższych wyborach. Chce na niego głosować 42,3 proc. osób.

Na horyzoncie widać jednak efekty mobilizacji na opozycji. Rafał Trzaskowski zdobywa już ponad 20 proc. głosów.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3x3i3b

Podziel się opinią

Share

d3x3i3b

d3x3i3b
Więcej tematów