Trwa ładowanie...

Śmiertelne pobicie za ochlapanie błotem. Zbigniew Ziobro krytyczny wobec wyroku

- Wyrok jest sprzeczny z elementarnym poczuciem sprawiedliwości za brutalne odebranie życia człowiekowi - podkreślił Zbigniew Ziobro. Tak odniósł się do decyzji sądu w sprawie dwóch mężczyzn. Pobili na śmierć 38-latka, który jadąc autem, ochlapał błotem jednego z nich.

Śmiertelne pobicie za ochlapanie błotem. Zbigniew Ziobro krytyczny wobec wyrokuŹródło: East News, fot: Wojciech Strozyk/REPORTER
d4cg3nr
d4cg3nr

Na pięć i cztery lata więzienia Sąd Okręgowy w Zamościu skazał dwóch mężczyzn - sprawców śmiertelnego pobicia 38-latka, który jadąc autem ochlapał błotem jednego z nich. Mają też zapłacić czworgu dzieciom zmarłego po 50 tys. zł jako zadośćuczynienie. Do tej decyzji odniósł się minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Jego słowa cytuje Interia.

- Wyrok ten jest sprzeczny z elementarnym poczuciem sprawiedliwości za brutalne odebranie życia człowiekowi - podkreślił. Na stanowczych słowach Ziobro nie poprzestał.

Jak zapewnił, polecił swojemu zastępcy prok. Robertowi Hernandowi analizę sprawy i zbadanie jej pod kątem zmiany oceny prawnej z pobicia ze skutkiem śmiertelnym na zabójstwo z zamiarem ewentualnym. - Jeśli okaże się, że zachodzą ku temu przesłanki, to wydałem polecenie, by w takim kierunku została złożona apelacja z tego wyroku - dodał Ziobro.

Zobacz też: Co jeśli Andrzej Duda przegra? "Rozpisanie wcześniejszych wyborów"

Do tej pory zbyt łagodnie traktowano sprawców pobić?

Jednocześnie polecił prokuratorom, aby "w przypadkach brutalnych przestępstw żądali wyroków w granicach najwyższych zagrożeń przewidzianych przez kodeks karny i za każdym razem kierowali odwołania od wyroku, który by odbiegał od tego rodzaju żądania".

d4cg3nr

Zdaniem Ziobry "w przypadkach, kiedy sprawca godził się z tym, że w wyniku jego przestępczej napaści człowiek utraci życie i przewidywał taką możliwość, prokuratura i sądy powinny stosować kwalifikację nie pobicia ze skutkiem śmiertelnym, ale zabójstwa z zamiarem ewentualnym".

Kulisy zdarzenia

Do brutalnego pobicia doszło w styczniu we wsi Bzite w gminie Krasnystaw. Napastnicy, używając tępych i twardych narzędzi w kształcie pałek, bili 38-latka po głowie i całym ciele. 38-latek doznał urazów czaszkowo-mózgowych m.in. złamania kości podstawy czaszki.

Źródło: Interia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4cg3nr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cg3nr
Więcej tematów