Trwa ładowanie...

Śmierć radnego Pawła Chruszcza. Śledczy nie wykluczają żadnej wersji

Zabójstwo czy samobójstwo? - prokuratorzy wciąż nie zdecydowali, w jakim kierunku toczyć się będzie śledztwo ws. tajemniczej śmierci radnego z Głogowa Pawła Chruszcza. Mężczyznę znaleziono martwego w pobliżu miasta w ostatni czwartek.

Share
Śmierć radnego Pawła Chruszcza. Śledczy nie wykluczają żadnej wersji
Źródło: Facebook.com
d3u4gai

- W tej chwili wykonywane są pewne czynności, które należy przedsięwziąć niezwłocznie - powiedział w rozmowie z portalem onet.pl prokurator Zbigniew Harasimiuk z Prokuratury Okręgowej w Legnicy. Dodał, że wciąż nie można stwierdzić, czy samorządowiec padł ofiarą morderstwa czy popełnił samobójstwo. - Założonych jest kilka wersji przebiegu tego zdarzenia - stwierdził.

Prokurator zaznaczył, że teraz dla śledczych najważniejsze jest uzyskanie pełnych badań próbek biologicznych i odzieży.

d3u4gai

Sprawę wyjaśnia Prokuratura Okręgowa w Legnicy, która przejęła postępowanie z Prokuratury Rejonowej w Głogowie. Taką decyzję podjął prokurator generalny a nadzór nad śledztwem objęła Prokuratura Krajowa. W pracę włączono też doświadczonych policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Zobacz także: Lisicki o sprawie Komendy. "L. Kaczyńskiego pokazuje się, jakby biegał z nożem do prokuratorów"

Dzień po znalezieniu ciała Pawła Chruszcza, po przewrowadzeniu sekcji zwłok prokuratura podała, że przyczyną śmierci było uduszenie. - Na szyi stwierdzono bruzdę wisielczą - mówiła wtedy portalowi miedziowe.pl Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy. Już wówczas zaznaczała, że opinia biegłego lekarza nie przesądza o tym, w jaki sposób zginął mężczyzna.

Wątek afery korupcyjnej

Śmierć radnego jest szeroko komentowana nie tylko w Głogowie, bo Paweł Chruszcz był aktywnym działaczem społecznym i często zajmował się kontrowersyjnymi sprawami ważnymi dla mieszkańców miasta. Wielu z nich nie wierzy, że 42-latek odebrał sobie życie. Fakt24.pl podał, że przed zaginięciem radny miał wykryć aferę korupcyjną.

Paweł Chruszcz pozostawił żonę i dwoje dzieci. Był działaczem Stowarzyszenia Endecja oraz bratem posła Sylwestra Chruszcza. Wcześniej należał też do Młodzieży Wszechpolskiej.

d3u4gai

Zaginięcie i poszukiwania

Radny zaginął tydzień temu, w środę. Wieczorem tego dnia rodzina 42-latka zawiadomiła policja.

- Natychmiast rozpoczęliśmy poszukiwania na terenie powiatu głogowskiego. W akcję zaangażowana była policja i straż pożarna - mówił Wirtualnej Polsce Bogdan Kaleta, oficer prasowy głogowskiej policji. W czwartek ok. godz. 13 policja otrzymała informację o tym, że w lesie koło Droglowic znaleziono zwłoki poszukiwanego.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3u4gai

Podziel się opinią

Share
d3u4gai
d3u4gai
Więcej tematów