Trwa ładowanie...

Sprawa śmierci Pawła Chruszcza. Śledztwo pod nadzorem Prokuratury Krajowej

Jednocześnie na polecenie zastępcy prokuratora generalnego Krzysztofa Sieraka postępowanie przygotowawcze przekazano z Prokuratury Rejonowej w Głogowie do Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Share
Sprawa śmierci Pawła Chruszcza. Śledztwo pod nadzorem Prokuratury Krajowej
Źródło: Facebook.com
d1pmhct

W komunikacie Prokuratura Krajowa tłumaczy, że decyzję o przeniesieniu postępowania podjęto "ze względu na publiczną funkcję sprawowaną przez zmarłego", a śledztwo zostanie objęte nadzorem Prokuratury Krajowej.

Jak ustaliła Wirtualna Polska, w wyjaśnienie sprawy zaangażował się osobiście premier Mateusz Morawiecki, który dzwonił do rodziny i obiecał monitorowanie sprawy.

d1pmhct

Ciało Pawła Chruszcza znaleziono 31 maja wiszące na słupie energetycznym. Ze wstępnych opinii biegłych wynika, że przyczyną zgonu było uduszenie poprzez powieszenie. Wiele wskazuje na samobójstwo, choć prokuratura bada, czy nie doszło do udziału osób trzecich. Sprawa może być też badana pod kątem samobójstwa pod naciskami.

Radny Paweł Chruszcz był aktywnym samorządowcem, który angażował się w sprawy swojej społeczności. Ujawnił m.in skandal w Zielonym Przedszkolu, gdzie jedna z opiekunek fizycznie i psychicznie znęcała się dziećmi. Elżbieta K. usłyszała prokuratorskie zarzuty w tej sprawie.

Zobacz także: Dlaczego w całej Polsce płoną śmieci? Winne Chiny

Drugą sprawą, którą zajmował się Paweł Chruszcz dotyczyła przekroczonych norm trującego arsenu w Głogowie, za które miałyby odpowiadać huty KGHM. W tej sprawie złożył zawiadomienie do prokuratury. Radny podejrzewał, że dane mogły być źle pobierane. Sprawę jednak umorzono, ale pod koniec kwietnia Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu potwierdził, że koncern odpowiada za znacznie większy udział emisji arsenu niż deklaruje.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d1pmhct

Podziel się opinią

Share
d1pmhct
d1pmhct
Więcej tematów