Trwa ładowanie...

Tragedia w Głogowie. Nie żyje radny Paweł Chruszcz

Tragiczny finał poszukiwań w Głogowie. Znaleziono ciało radnego Pawła Chruszcza. 42-letni mężczyzna zaginął w środę wieczorem.

Share
Tragedia w Głogowie. Nie żyje radny Paweł Chruszcz
Źródło: WP.PL
d38com6

Jak mówi Bogdan Kaleta w, oficer prasowy głogowskiej policji, zawiadomienie w sprawie zaginięcia radnego wpłynęło w środę o godzinie 22. - Natychmiast rozpoczęliśmy poszukiwania na terenie powiatu głogowskiego. W akcję zaangażowana była policja i straż pożarna - dodał policjant w rozmowie z Wirtualną Polską.

W czwartek około godziny 13, policja otrzymała informację o tym, że znaleziono zwłoki mężczyzny. Jak udało nam się dowiedzieć ciało należy do poszukiwanego Pawła Chruszcza. - Przy mężczyźnie znaleziono dokumenty, rodzina została już poinformowana - mówi WP Kaleta.

d38com6

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, wiele wskazuje na to, że mężczyzna mógł popełnić samobójstwo. Jednak Prokuratura Okręgowa w Legnicy podała, że na razie nie jest znana przyczyna smierci Chruszcza. Na piątek zaplanowano sekcję zwłok i dodatkowe badania.

Zobacz także: Cymański o wpisie Owsiaka: przesada

Kim jest Paweł Chruszcz?

Radny Chruszcz był aktywnym samorządowcem, który angażował się w sprawy swojej społeczności. Ujawnił m.in skandal w Zielonym Przedszkolu, gdzie jedna z opiekunek fizycznie i psychicznie znęcała się dziećmi. Elżbieta K. usłyszała prokuratorskie zarzuty w tej sprawie. Za sprawą radnego Głogowa do opinii publicznej trafiły również informacje tym, że przekroczono normy trującego arsenu w powietrzu.

To jednak nie wszystko. Jak podaje Fakt24, Paweł Chruszcz zajmował się wyjaśnieniem kolejnej afery, w którą prawdopodobnie są zamieszani miejscy urzędnicy.

d38com6

W środę do rąk radnego miały trafić dokumenty, które wskazywały na szereg nieprawidłowości - chodzi m.in o ogromną dotację dla jednego z prywatnych przedszkoli w Głogowie a 900 tys. zł za wykup budynku rozłożono na raty na 5 lat. Jak wynika z informacji portalu, Paweł Chruszcz był już w tej sprawie umówiony z agentem CBA.

Paweł Chruszcz miał 42 lata. Zostawił żonę i osierocił dwójkę dzieci. Należał do Młodzieży Wszechpolskiej oraz Stowarzyszenia Endecja. Jego bratem jest poseł Sylwester Chruszcz z partii Wolni i Solidarni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Fakt24/WP

d38com6

Podziel się opinią

Share
d38com6
d38com6
Więcej tematów