Trwa ładowanie...
d43f0oa

Są wyniki sekcji zwłok radnego z Głogowa. "To uduszenie"

Przyczyną śmierci głogowskiego radnego Pawła Chruszcza było uduszenie. Na szyi stwierdzono bruzdę wisielczą - głosi wstępna opinia lekarza medycyny sądowej. Śledczy wciąż wyjaśniają okoliczności śmierci mężczyzny. Jego ciało znaleziono w lesie koło Droglowic w woj. dolnośląskim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W poszukiwania mężczyzny zaangażowana była policja i straż pożarna
W poszukiwania mężczyzny zaangażowana była policja i straż pożarna (Facebook.com)
d43f0oa

Radny zaginął w środę. Wieczorem tego dnia rodzina 42-latka zawiadomiła policja.

- Natychmiast rozpoczęliśmy poszukiwania na terenie powiatu głogowskiego. W akcję zaangażowana była policja i straż pożarna - mówił Wirtualnej Polsce Bogdan Kaleta, oficer prasowy głogowskiej policji. W czwartek ok. godz. 13 policja otrzymała informację o tym, że znaleziono zwłoki poszukiwanego.

W piątek przeprowadzona została sekcja zwłok. - Na szyi stwierdzono bruzdę wisielczą. Lekarz medycyny sądowej w opinii wstępnej wskazał jako przyczynę zgonu mężczyzny uduszenie - mówi w rozmowie z portalem miedziowe.pl Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

d43f0oa

Zobacz także: Socjolog nawołuje, by bezcześcić pominik. "Barbarzyństwo"

Bruzda wskazuje na to, że mężczyzna mógł popełnić samobójstwo, ale śledczy nie wykluczają żadnej wersji wydarzeń. - Na obecnym, początkowym etapie musimy ustalić stan faktyczny, a zatem sprawdzić wszystkie okoliczności i wszystkie możliwe wersje zdarzenia, także tę wykluczającą udział osób trzecich - wyjaśnia prokurator.

d43f0oa

Dolnośląski portal zauważa, że śmierć radnego jest szeroko komentowana w Głogowie, bo Paweł Chruszcz był aktywnym działaczem społecznym i często zajmował się kontrowersyjnymi sprawami ważnymi dla mieszkańców miasta. Wielu z nich nie wierzy, że 42-latek odebrał sobie życie. Fakt24.pl podał, że w dniu zaginięcia radny miał jechać na spotkanie z agentem CBA i miał mu przekazać informacje na temat afery korupcyjnej.

Paweł Chruszcz pozostawił żonę i dwoje dzieci. Był działaczem Stowarzyszenia Endecja oraz bratem posła Sylwestra Chruszcza. Wcześniej należał też do Młodzieży Wszechpolskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d43f0oa

Podziel się opinią

Share
d43f0oa
d43f0oa