Trwa ładowanie...

Śmierć na granicy. "NYT" o ofiarach wśród migrantów

"Do tej pory zginęło osiem osób, ale rzeczywista liczba ofiar może być znacznie wyższa" - pisze "The New York Times", powołując się na informacje od organizacji humanitarnych. Jak podkreśla amerykański dziennik, sytuacja na granicy Polski i Białorusi robi się coraz bardziej poważna.

Kryzys na granicy. Media o ofiarach wśród migrantów Kryzys na granicy. Media o ofiarach wśród migrantów Źródło: East News, fot: AA/ABACA
d1fl7rl
d1fl7rl

Od kilku dni sytuacja na granicy Polski z Białorusią jest bardzo trudna. Każdego dnia Straż Graniczna informuje o masowych próbach nielegalnego przekroczenia granicy.

Kryzys na granicy. Media: Co najmniej osiem ofiar

O kryzysie migracyjnym, z jakim od tygodni zmaga się Polska, piszą największe i najważniejsze światowe media. W sprawie ofiar śmiertelnych głos w czwartek 11 listopada zabrał "The New York Times".

Amerykański dziennik powołuje się na doniesienia od osób związanych z organizacjami pomocowymi. "Do tej pory zginęło osiem osób, ale rzeczywista liczba ofiar może być znacznie wyższa" - pisze "NYT".

Rząd sięgnie po "opcję atomową" ws. Białorusi? Jasny sygnał rzecznika

Jak w rozmowie z amerykańskim dziennikiem miały zaznaczyć osoby znające skalę tragedii na granicy Polski z Białorusią, wraz ze spadkiem temperatury rośnie obawa o coraz wyższą liczbę ofiar kryzysu migracyjnego na granicy.

d1fl7rl

Kryzys na granicy. Media: Zmarł 14-letni Kurd

"NYT" poinformował również o czwartkowych doniesieniach portalu OKO.press, który, powołując się na źródła wśród migrantów, poinformował o śmierci 14-letniego Kurda. Dziecko miało umrzeć z wyziębienia po stronie białoruskiej.

Na temat śmierci 14-letniego Kurda nie wiadomo na razie nic więcej. Nie ma też pewności, że miała ona miejsce. Według relacji świadków, ciało nastolatka mieli zabrać białoruscy żołnierze.

Media zauważają, że kontakt z migrantami, którzy przebywają po stronie białoruskiej, staje się coraz trudniejszy w związku z tym, że kończą im się baterie w telefonach oraz power bankach.

Źródło: "NYT"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1fl7rl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fl7rl
Więcej tematów