Trwa ładowanie...

"Sorry Poland". Na granicy pojawiły się dzieci z transparentami [NA ŻYWO]

"Dziś migranci koczujący przy granicy skupiają się na akcji propagandowej. Kluczową rolę pełnią dzieci" - napisał na Twitterze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Jarosław Kaczyński podczas obchodów Święta Niepodległości w Krakowie zapewniał, że Polska nie ulegnie pod naporem działań hybrydowych ze strony reżimu Łukaszenki.

Kryzys na granicy. Europol przyśle wsparcie dla Polski (Leonid Shcheglov/BelTA via AP)
BelTAKryzys na granicy. Europol przyśle wsparcie dla Polski (Leonid Shcheglov/BelTA via AP) BelTAFot: BelTA
d1vq6ft

Kolejny dzień napiętej sytuacji przy granicy polsko-białoruskiej. W sieci nieustannie pojawiają się także nowe nagrania. 

Trwa łączenie
22:08, 11.11.2021

Wizyta prezydenta na granicy z Białorusią

Komentuj
21:44, 11.11.2021

"New York Times" donosi, że w koczowiskach wzduż polsko-białoruskiej granicy zmarło już co najmniej 8 osób. Te dramatyczne doniesienia są tym bardziej niepokojące, że nocami temperatura robi się coraz niższa.

Komentuj
20:52, 11.11.2021

Rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych Stanisław Żaryn opublikował  treść rozmowy, mającej wskazywać na to, że działania propagandowe na granicy z Białorusią, mogą wspierać zagraniczni dziennikarze.

Komentuj
20:46, 11.11.2021

Policjanci przy granicy z Białorusią.

32
BM

DZIĘKUJEMY bo dzięki Wam czujemy się bezpieczni. Niech Bóg ma Was i nas w opiece

Poziomkowy Pies

zyczymy bezpiecznej nocy i szybkiego powrou do domu

Miodowy Kot

Ci dzielni Wojskowi i Funkcjonariusze są wspaniali ❤️ pamiętajmy, że oni też mają rodziny które pozostawili żeby bronić Nas wszystkich ..

Wszystkie komentarze (32)
20:39, 11.11.2021

W Warszawie szykuje się kolejna manifestacja narodowców.

8
20:34, 11.11.2021

Tureckie linie lotnicze potwierdziły informacje o zaprzestaniu srzedaży biletów na Białoruś dla obywatelii m.in. Syrii i Iraku. 

5
20:26, 11.11.2021

Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało kolejne nagranie z granicy.

Komentuj
20:25, 11.11.2021

Żołnierzom w swoim przemówieniu z okazji Święta NIepodległośći dziękował również premier Mateusz Morawiecki. -  Dziś także musimy ufać przede wszystkim we własne siły i dziś jesteśmy wdzięczni tym, którzy na naszej wschodniej granicy dbają o naszą  suwerenność, nasze bezpieczeństwo, bezpieczeństwo całej UE. Dziękujemy  żołnierzom, funkcjonariuszom Straży Granicznej, Policji i innych służb - mówił podczas uroczystości w Krakowie.

PAP
Komentuj
20:19, 11.11.2021

- Zapewniam że Polska jest przygotowana do odparcia tej akcji służb reżimu Łukaszenki. Nasz Straż Graniczna, Wojsko Polskie, policja i inne służby są w stanie najwyższej gotowości - mówił prezydent w orędziu. 

Agencja FORUM
Komentuj
20:11, 11.11.2021

-  Dzisiaj - w tym symbolicznym dniu - byłem na granicy z Białorusią, by osobiście w imieniu swoim i milionów Polaków podziękować im za poświęcenie i ofiarną służbę. W tym wyjątkowym dniu, gdy wspominamy bohaterów niepodległej pamiętajmy też o funkcjonariuszach Straży Granicznej, żołnierzach, policjantach i przedstawicielach innych służb, którzy bronią naszych granic - mówił Andrzej Duda 11 listopada w orędziu do narodu.

PAP
Komentuj
20:05, 11.11.2021

-  W ostatnich dniach nasz kraj stał się celem ataku hybrydowego sterowanego przez KGB Alaksandra Łukaszenki. Migranci z bliskiego wschodu są brutalnie wykorzystywani przez dyktaturę, aby zdestabilizować sytuację w Polsce i w Unii Europejskiej - powiedział Andrzej Duda w orędziu z okazji Święta Niepodległości.

PAP
Komentuj
19:53, 11.11.2021

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z żołnierzami pełniącymi służbę na granicy. - Chciałbym, żebyście mieli świadomość, że jesteśmy z wami cały czas. Jako prezydent RP zawsze będę was wspierał - mówił.

Komentuj
19:43, 11.11.2021

-  Musimy pamiętać, że to wszystko, co czynimy na granicy wywodzi się z tej zasady, którą nazwać można empatią. Tym, którym można pomóc trzeba pomóc, ale nie można ulec tej narracji, że to my doprowadziliśmy do tego (…), że ci ludzie cierpią. I my nie ulegniemy - mówił Jarosław Kaczyński podczas obchodów Święta Niepodległości w Krakowie.

pap
Komentuj
19:21, 11.11.2021

"Przypominamy władzom w Mińsku o ich międzynarodowych zobowiązaniach,  łącznie z tymi zawartymi w ramach OBWE. Migracja nie może być używana  jako narzędzie do szantażowania rządów i polaryzacji społeczeństw przy  jednoczesnym narażaniu ludzkiego życia i zdrowia"  - powiedział w czwartek Stały Przedstawiciel RP przy OBWE Adam Hałaciński. 

5
19:04, 11.11.2021

Nadchodzi kolejna noc polskich służb na granicy. W piątek z żołnierzami 16 Dywizji Zmechanizowanej spotka się prezydent Andrzej Duda. 

Komentuj
18:56, 11.11.2021

Minister edukacji narodowej Przemysław Czarnek otrzymał w czwartek tytuł honorowego obywatela Goszczanowa, gdzie się wychowywał. Podczas uroczystości mówił o szczególnych okolicznościach tegorocznego Święta Niepodległości. "Przy prowadzonej przez reżim Łukaszenki na wschodniej granicy wojnie  hybrydowej, zdajemy sobie sprawę, jak łatwo niepodległość stracić" - powiedział. 

FORUM
8
18:46, 11.11.2021

Obecni na granicy podlascy policjanci, szykują się do kolejnej nocy.

29
Turkusowy Jeż

Ja na

Ja

Modlimy się za was żeby noc była spokojna

WYŁĄCZ TVN WŁĄCZ MYŚLENIE

JESTEŚMY Z WAMI !!! BEZ WAS NIE MA NAS !!! SPOKOJNEJ SŁUŻBY....

Wszystkie komentarze (29)
18:23, 11.11.2021

Szef niemieckiego MSZ powiedział w czwartek, że w dyskusji o kryzysie migracyjnym na granicy między Polską i Białorusią, należy podkreślać, kto jest za niego odpowiedzialny. "Chciałbym w tym miejscu powiedzieć: niezależnie od innych dyskusji  politycznych, jakie toczymy w Unii Europejskiej, problemem w tej sprawie  nie jest Polska - a czasami mam takie wrażenie w tej debacie - ale  problemem jest Łukaszenka, Białoruś i reżim, który tam jest. Dlatego  Polska w tej sytuacji zasługuje na naszą solidarność, solidarność europejską" - powiedział Heiko Maas.

PAP
16
18:01, 11.11.2021

W sieci pojawiają się informacje, że migranci dzielą się na czatach mapkami przedstawiającymi alternatywne trasy z Białorusi na zachód Europy.

36
Ceglasty Pancernik

Na FRONDZIE została podana informacja, że Irak (za pomocą Moskwy...) dla swoich rodaków organizuje samoloty, do domu. Ci, którzy chcą mogą wrócić.

Trawiasty Słoń

Bieszczady Tatry nooo to jacyś alpiniści chyba 😅

Morelowy Krokodyl

jak pójda na Ukraine to Ukropitecy im pomoga potem okradna a na koniec wskażą droge ratunku w Bieszczady

Wszystkie komentarze (36)
17:53, 11.11.2021

Białoruski kanał informacyjny NEXTA donosi, że władze w Mińsku oferują migrantom wszczęcie procedury azylowej lub powrót do ojczyzny. 

13
17:44, 11.11.2021

Straż Graniczna opublikowała kolejne nagrania z granicy.  "Okolice Kuźnicy dzisiaj. Kolejne instrukcje od służb białoruskich, kolejne nagrania materiałów propagandowych. Eksponowane są dzieci, aby wzbudzić jeszcze większe emocje" - czytamy w opisie opublikowanych na Twitterze filmów. 

6
17:33, 11.11.2021

Kanclerz Niemiec Angela Merkel po raz kolejny rozmawiała z Władimirem Putinem o kryzysie na granicy między Polską i Białorusią. Z oficjalnego komunikatu Kremla wynika, że rosyjski prezydent "opowiedział się za odnowieniem kontaktów między państwami UE i Białorusią w celu rozwiązania danego problemu".

GETTY
51
Poziomkowy Żubr

Życzę Putinowi i Rosji jak najgorzej. Niech się pogrąża w wojnie domowej. Dzierżyński już ich ćwiczył. Teraz sami się pogrążą.

Łososiowy Wilk

sprzedam duza partie ulubionego obuwia w rosji …. Gumofilce w calej gamie rozmiarow kolor - czarno/szary - tradycyjny

Fioletowa Rozgwiazda

A może islamiści wybiorą taką trasę do Niemiec

Wszystkie komentarze (51)
17:16, 11.11.2021

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że prezydent Andrzej Duda i minister Mariusz Błaszczak spotkają się w piątek z przedstawicielami służb pełniących służbę na granicy z Białorusią. 

3
17:04, 11.11.2021

Przyszły kanclerz Niemiec Olaf Scholz napisał w mediach społecznościowych o "wstrząsających obrazkach z polskiej granicy". "Musimy działać z całą surowością przeciwko reżimowi w Mińsku i pilnie zapewnić ludziom pomoc humanitarną" - czytamy w tweecie niemieckiego polityka. 

8
17:01, 11.11.2021

Kolejny głos Kościoła Katolickiego w sprawie kryzysu na granicy. Komisja Konferencji Biskupów Unii Europejskiej wydała oświadczenie, w którym wzywa do wsparcia Polski w trudnej sytuacji i zwraca uwagę na dramat migrantów wykorzystywanych przez reżim Łukaszenki. " Nie możemy pozwolić na to, aby ludzie umierali u naszych granic. Należy  podjąć wszystkie możliwe wysiłki, by uniknąć takich tragedii, a także  złagodzić cierpienia osób, które opuściły swoje kraje z powodu wojny,  przemocy, braku perspektyw socjalnych i ekonomicznych" - czytamy w oświadczeniu europejskich biskupów. 

25
Malinowy Kangur

Putin namawia UE do zapłacenia haraczu. Widać kto stoi za tym byznesem Lukaszenki.

Błękitny Żubr

Prezes skłócił nas że wszystko,ystkimi dookoła-Unią, USA itd.Swiat ma nas za bananową republikę tak że Rosja przy użyciu Białorusi pokazała jak się gra z taką republika.Teraz Prezes osobiście powinien z...

Turkusowy Koń

Biskupi bardzo kochają dzieci.

Wszystkie komentarze (25)
16:52, 11.11.2021

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej również konno patrolują granicę polsko-białoruską.

Komentuj
16:23, 11.11.2021

Niezależny kanał informacyjny NEXTA pokazał, co dzieje się z lasami po białoruskiej stronie granicy.

10

Nie widzisz naszej relacji? Kliknij TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1vq6ft
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vq6ft
Więcej tematów