Trwa ładowanie...

Śląskie. Gdzie jest autobus, teraz dowiesz się dzięki nowej wersji systemu informacji pasażerskiej

Unowocześniony portal Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (SDIP) udostępniono pasażerom komunikacji miejskiej w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, której organizatorem jest Zarząd Transportu Metropolitalnego (ZTM). Dobiegają też końca prace nad aplikacją mobilną SDIP.
Share
Śląskie. Nowe możliwości systemu informacji pasażerskiej.
Śląskie. Nowe możliwości systemu informacji pasażerskiej.Źródło: ZTM
d2if4va

Na drogi Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii każdego dnia wyjeżdża ponad 1500 pojazdów, które obsługują ok. 7 tysięcy przystanków. Na tych, z których korzysta największa liczba pasażerów, od 2014 roku instalowane są stacjonarne, elektroniczne tablice, pokazujące za ile minut przyjedzie dany pojazd. Ich koszt jest bardzo wysoki ze względu m.in. na konieczność przyłączenia takiej tablicy do stałego źródła zasilania. Dlatego też, aby umożliwić pasażerom dostęp do informacji dotyczących rzeczywistego czasu odjazdu autobusów, tramwajów i trolejbusów ze wszystkich przystanków w GZM, trwały prace nad rozwinięciem funkcji portalu SDIP 2. Jego unowocześniona wersja właśnie została uruchomiona i można ją znaleźć pod adresem https://sdip.metropoliaztm.pl.

Śląskie. Nowa wersja Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej

– Opublikowana kilka miesięcy temu pilotażowa wersja nowego portalu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, została rozbudowana o funkcje, o których dodanie zwrócili się do nas użytkownicy. Dostaliśmy kilkadziesiąt uwag i propozycji zmian, za wszystkie chciałbym ich autorom serdecznie podziękować. Większość z nich została przez nas wprowadzona, ponieważ chcemy, by portal jak najlepiej odpowiadał na oczekiwania i potrzeby jego użytkowników. Wprowadziliśmy m.in. możliwość śledzenia wybranego pojazdu na mapie, prezentowane dane uzupełnione zostały również o numer kursu, numer boczny pojazdu i identyfikator przewoźnika – wymienia Jacek Brzezinka, członek zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, odpowiedzialny za rozwój systemów informatycznych.

d2if4va

wystarczy wybrać z mapy lub wpisać w okno wyszukiwarki, znajdującej się z prawej strony ekranu, nazwę wybranego przystanku, aby zostać przekierowanym we właściwe miejsce na mapie i od razu otrzymać podgląd do wirtualnej tablicySystemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Na tablicy, poza informacją o godzinach odjazdu poszczególnych linii komunikacyjnych, prezentowane są również komunikaty, które przypisane zostały do danej tablicy np. dotyczące jakości powietrza, objazdów czy utrudnień drogowych.

Tłit - Marcin Kierwiński

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2if4va

Podziel się opinią

Share
d2if4va
d2if4va
Więcej tematów