Trwa ładowanie...

Bielsko-Biała. Nowe tabliczki informacyjne. Ma być czytelniej i przejrzyściej

Pod koniec lutego rozpoczęła się kompleksowa wymiana rozkładów jazdy na przystankach autobusowych w Bielsku-Białej. Nowe mają być bardziej czytelne.
Share
Bielsko-Biała. Nowe tabliczki informacyjne zawisną na przystankach w Bielsku-Białej.
Bielsko-Biała. Nowe tabliczki informacyjne zawisną na przystankach w Bielsku-Białej.Źródło: UM Bielsko-Biała
d30gozu

W pierwszym etapie prace wykonywane są na przystankach przy głównych drogach, z których korzysta najwięcej pasażerów.. Obecnie zakończono prace na ulicach Krakowskiej i Żywieckiej oraz na nowych wiatach przystankowych zamontowanych na ulicach Cieszyńskiej i Szarotki. W najbliższych dniach planowana jest wymiana rozkładów na przystankach przy ulicach Bystrzańskiej, Partyzantów, Zamkowej, 3 Maja, Warszawskiej oraz Piastowskiej. W kolejnych tygodniach sukcesywnie wymieniane będą rozkłady na poszczególnych osiedlach mieszkaniowych. Prace powinny zakończyć się w lipcu.

Na przystankach autobusowych montowany jest nowy wzór tabliczki z rozkładami jazdy. W porównaniu ze starymi zostały dodane dodatkowe moduły oraz zmieniono układ najważniejszych informacji. W prawym górnym rogu zamieszczona została informacja o dacie obowiązywania rozkładu jazdy, natomiast pod spodem zamieszczono numer telefonu do dyspozytoraMiejskiego Zakładu Komunikacyjnego, u którego można pozyskać informacje o rozkładzie jazdy.

Bielsko-Biała. Nowe tabliczki informacyjne na przystankach

We wzorze tabliczki przystankowej pojawiły się dynamiczne kody QR, dzięki którym po odczytaniu informacji zakodowanej w obrazku pasażer uzyska informację o rzeczywistym czasie odjazdów autobusów komunikacji miejskiej z przystanku, na którym się znajduje. Informacja jest pozyskiwana z systemu dynamicznej informacji pasażerskiej ITSBB.

d30gozu

Na tabliczkach znajdują się także informacje o organizatorze komunikacji miejskiej, którym jest Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, oraz o operatorze, czyli Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym w Bielsku-Białej, wraz z danymi do korespondencji oraz adresem strony internetowej https://komunikacja.um.bielsko.pl/

, zawierającej wszystkie komunikaty i aktualności o funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Bielsku-Białej.

Na przystankach znajdziemy również cennik biletów, informacje o możliwościach zakupu biletów, a także komunikaty o zmianach w kursowaniu autobusów. W gablotach wyznaczone zostały także miejsca do zamieszczania rozkładów jazdy prywatnych przewoźników.

Szczepionka na COVID produkowana w Polsce? Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiada

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30gozu

Podziel się opinią

Share
d30gozu
d30gozu
Więcej tematów