Trwa ładowanie...

Ruda Śląska. Słaba płeć. Niekoniecznie. Rudzianki przejdą kurs samoobrony

Bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet ruszy 9 czerwca w Rudzie Śląskiej. Mieszkanki miasta po raz kolejny będą miały okazję wziąć udział w szkoleniu składającym się z sześciu spotkań. Zapisy na szkolenie ruszą 7 czerwca o godz. 10.00. Liczba miejsc ograniczona.

Share
Ruda Śląska. Miasto po raz kolejny organizuje kurs samoobrony dla kobiet.
Ruda Śląska. Miasto po raz kolejny organizuje kurs samoobrony dla kobiet.Źródło: UM Ruda Śląska
d2ovtj1

- Mogę śmiało powiedzieć, że już od pierwszej edycji nasze szkolenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Dlatego zachęcam wszystkie panie do zapisywania się na kurs, który ruszy już za kilka dni – mówi Roman Dymek, jeden z instruktorów. - Chcielibyśmy, żeby wszystkie panie nauczyły się konkretnych technik samoobrony, wzmocniły pewność siebie i potrafiły skutecznie obronić przed atakiem napastnika, a także, aby umiejętności, które zdobyły podczas zajęć, pozwoliły im poczuć się po prostu bezpiecznie – dodaje.

Na pierwszych zajęciach uczestniczki dowiedzą się m.in.: jak przyjąć bezpieczną pozycję walki oraz co zrobić, aby zmniejszyć skutki ewentualnego ataku, a także jak bezpiecznie upadać. Z kolei w czasie całego kursu nauczą się konkretnych technik samoobrony.

Ruda Śląska. Miasto organizuje kurs samoobrony dla kobiet

Pierwsze zajęcia odbędą się w środę (9 czerwca) w godz. od 16:30 do 18:00. Natomiast pozostałe pięć spotkań zaplanowanych zostało na 11, 14, 16, 18 i 21 czerwca, w tych samych godzinach. Zajęcia poprowadzą trzej instruktorzy Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate: Roman Dymek, Marek Partuś i Piotr Muc, którzy na co dzień pracują w służbach miejskich.

d2ovtj1

Zajęcia będą odbywały się w sali treningowej w siedzibie Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate, który znajduje się przy ul. Ratowników 2 w dzielnicy Nowy Bytom.

Zgłoszenia do udziału w zajęciach przyjmowane będą w rudzkim Urzędzie Miasta od 7 czerwca od godz. 10.00 do 8 czerwca do godz. 16.00. Zapisać się można wysyłając maila na adres: media@ruda-sl.pl oraz dzwoniąc pod numerem telefonu 32 342 36 06. Można też zgłosić się osobiście do Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta (pokój 325). Uczestniczki muszą być pełnoletnie. Do ćwiczeń potrzebny jest wygodny strój oraz skarpetki (na sali nie ma możliwości ćwiczenia w obuwiu).

Ze względu na wielkość sali oraz obostrzenia związane z pandemią w kursie może wziąć udział tylko 30 pań. O uczestnictwie w zajęciach zdecyduje kolejność zgłoszeń!

Zgłoszenia przed rozpoczęciem zapisów nie będą brane pod uwagę!

"Tusk rozdaje pocałunki śmierci". Gość WP mówi, kto powinien go dostać

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2ovtj1

Podziel się opinią

Share
d2ovtj1
d2ovtj1
Więcej tematów