Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Ile jest wolnych terminów szczepień? Teraz każdy może to sprawdzić. Interaktywna mapa

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło narzędzie, które pozwala sprawdzić, ile jest wolnych terminów szczepień w danym powiecie. Do interaktywnej mapki każdy może mieć dostęp.

Share
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia publikuje mapę szczepień
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia publikuje mapę szczepieńŹródło: PAP/EPA, Fot: Antonio Vece
d1bs26b

Na rządowych stronach pojawiła się interaktywna mapka, która pokazuje statystyki na temat przebiegu akcji szczepień w Polsce. Jej nową funkcją jest możliwość sprawdzenia liczby wolnych terminów szczepień w poszczególnych powiatach na następne 7 oraz 30 dni.

Mapka dobitnie pokazuje, że dostęp do szczepionek jest zróżnicowany w zależności od regionów Polski. Są powiaty, w których na najbliższy miesiąc dostępnych jest dosłownie kilka lub kilkanaście wolnych terminów. Tak jest na przykład w powiecie chodzieskim, gdzie dostępnych jest sześć szczepionek.

d1bs26b

Tysiące wolnych terminów

Z kolei zupełnie odmienna sytuacja jest w Rzeszowie, który wyraźnie odznacza się na tle całego kraju. W stolicy Podkarpacia jest ponad 44,5 tys. terminów na najbliższe 7 dni i przeszło 150 tys. dawek na 30 dni.

Drugi na liście rekordzistów powiat jarosławski ma odpowiednio ponad 17,5 tys. i przeszło 50 tys. wolnych terminów. Ciemno-niebieski kolor możemy też zaobserwować w powiecie białostockim.

d1bs26b

W Warszawie też nie powinno być problemów z dostępem do szczepionek. Na najbliższe siedem dni jest ponad 6,5 tys. wolnych terminów, a na 30 dni przeszło 100 tys.

Jeżeli chodzi o największe miasta, najbardziej śpieszyć się z zapisami powinni mieszkańcy Wrocławia. Tam pozostało na najbliższy tydzień już tylko lekko ponad tysiąc dawek.

Całą mapkę można zobaczyć TUTAJ.

Prof. M. Parczewski o szczepieniach kobiet w ciąży

Program szczepień

Od 9 maja wszystkie pełnoletnie osoby mają już e-skierowanie na szczepienie, mogą się zapisać i zaszczepić.

d1bs26b

Łącznie do Polski dostarczono dotąd 16 841 210 dawek szczepionek, 15 479 200 z nich trafiło już do punktów szczepień.

Polscy pacjenci otrzymują cztery szczepionki przeciw COVID-19. Szczepionki firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca są dwudawkowe, zaś preparat opracowany przez Janssen Pharmaceutica NV, firmę z pionu farmaceutycznego Johnson & Johnson, wymaga podania jednej dawki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1bs26b

Podziel się opinią

Share
d1bs26b
d1bs26b
Więcej tematów