Trwa ładowanie...

Bezpłatne porady dietetyczne w szpitalu w Zabrzu

W Szpitalu Miejskim w Zabrzu ruszyły bezpłatne konsultacje dietetyczne. Mieszkańcy całego regionu będą mogli korzystać z porad, jak powinni prawidłowo się odżywiać, obliczyć masę ciała oraz dowiedzą się, czy muszą iść na specjalistyczne konsultacje.

Bezpłatne porady dietetyczne w szpitalu w ZabrzuŹródło: AFP
d24746r
d24746r

- Na początku zawsze rozmawiamy o nawykach żywieniowych i historii chorób. Gdy po spotkaniu pacjent będzie chciał dalej o siebie dbać, dostaje szczegółowe zalecenia żywnościowe dostosowane do jego potrzeb - informacje na temat jego racji żywności, kalorii, wie jak obliczyć indeks masy ciała. Kolejne spotkania to wprowadzenie i omawianie diety, tak by stale był pod naszą kontrolą - mówi szpitalny dietetyk.

Dietetyczny Punkt Konsultacyjny działa przy Przychodni Wielospecjalistycznej Szpitala Miejskiego w Zabrzu przy ul. Zamkowej 4. w każdy poniedziałek i środę. Rejestracja odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 14:30 pod numerem telefonu 885 444 351 lub osobiście w przychodni.

- Naszym celem jest uświadomienie, że dieta nie kojarzy się tylko z wyrzeczeniami i nie trzeba szybko z niej rezygnować w walce z dodatkowymi kilogramami. Profesjonalne porady dietetyczne nauczą naszych pacjentów, jak jeść, żeby schudnąć zdrowo. Najważniejsza jednak informacja, to ta, że dieta nie powinna wiązać się z niejedzeniem, ale z systematycznym jedzeniem i zachowaniem zasady spożycia ostatniego posiłku na 3-4 godz. przed snem - kończy dietetyk.

Specjaliści przypominają, że redukcja tkanki tłuszczowej to zmniejszenie ryzyka śmierci, bezpośrednio i pośrednio wynikającego z nadwagi, o nawet 20 procent.

d24746r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24746r
Więcej tematów