Trwa ładowanie...
d1sktuz

Senat zajmie się referendum konstytucyjnym. Karczewski podał termin

PiS jeszcze nie podjął decyzji ws. referendum konstytucyjnego. Marszałek Stanisław Karczewski podkreślił, że kością niezgody jest wybrany przez prezydenta termin i liczba pytań. Wiadomo już, kiedy Senat zajmie się wnioskiem Andrzeja Dudy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stanisław Karczewski przyznał, że problemem jest termin
Stanisław Karczewski przyznał, że problemem jest termin (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d1sktuz

– Na następnym posiedzeniu (Senatu - red.) najprawdopodobniej, wszystko na to wskazuje, będziemy rozpatrywać wniosek prezydenta dotyczący przeprowadzenia referendum - podkreślił Stanisław Karczewski. Posiedzenie zaplanowano na 24 lipca "z możliwością przedłużenia".

Marszałek Senatu podkreślił, że decyzja PiS ws. referendum jeszcze nie została podjęta. - Zastanawiamy się, ważymy wszystkie argumenty. Bardzo szanujemy intencję prezydenta, wolę, pomysł, bo wiemy – i to wiele środowisk podkreśla, mówi – o konieczności debaty na temat konstytucji, zmiany w konstytucji - stwierdził.

d1sktuz

I dodał, że należy rozpocząć współpracę przy "wnikliwej analizie" zapisów konstytucji, ponieważ widać, że spór wokół jej oraz interpretacji poszczególnych zapisów jest "bardzo poważny". Karczewski podkreślił jednak, że termin, w którym Andrzej Duda chce przeprowadzenia referendum, jest niefortunny.

Zobacz także: Zaskakująca teza ws. protestów przed Sądem Najwyższym. Publicyści komentują"

- Tak, oczywiście, gdyby ten termin [referendum] był inny, to byłoby nam łatwiej podjąć decyzję. Pewno łatwiej na tak, gdyby termin był wskazany nieco inny. O tym od początku mówiliśmy, że mamy tutaj inne zdanie w zakresie właśnie terminu - przyznał.

d1sktuz

Referendum konstytucyjne to inicjatywa prezydenta. Andrzej Duda chciał, by odbyło się 10 i 11 listopada. W czerwcu przedstawił propozycję 15 pytań, które mogą się na nim pojawić. Jak zaznaczył, ostatecznie ma się w nim pojawić nie więcej niż 10 pytań.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1sktuz

Podziel się opinią

Share

d1sktuz

d1sktuz
Więcej tematów