Trwa ładowanie...
d49l8gv

Sędzia Maciej Nawacki wywołał oburzenie. Jest zawiadomienie do prokuratury

Maciej Nawacki może odpowiedzieć za to, że na oczach mediów podarł uchwały sędziów. Zapowiedzi oburzonych stały się faktem. Do prokuratury złożono zawiadomienie na sędziego.
Share
Maciej Nawacki w obecności mediów podarł uchwały sędziów
Maciej Nawacki w obecności mediów podarł uchwały sędziówŹródło: Twitter
d49l8gv

Olsztyńscy sędziowie złożyli zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez Macieja Nawackiego. Powód? Podarcie dokumentów przez prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie.

Sędziowie zrobili tak, jak zapowiadali. Pod zawiadomieniem podpisało się kilkadziesiąt osób - podaje Polsat News.

Przypomnijmy, że Nawacki podarł uchwały podczas piątkowego zebrania sędziów sądu rejonowego w Olsztynie, na którym mieli głosować nad sprawozdaniem rocznym. Sędzia Wojciech Krawczyk w imieniu 31 sędziów złożył wniosek o rozszerzenie porządku obrad o głosowanie nad trzema projektami uchwał.

d49l8gv

Sędziowie apelowali do Nawackiego, by nie utrudniał sędziemu Pawłowi Juszczyszynowi wykonywania obowiązków. Juszczyczyn uparcie domaga się wglądu do list poparcia dla kandydatów do KRS.

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. "Sędzia Maciej Nawacki i Beata Kempa szkodą Andrzejowi Dudzie"

Źli są nie tylko sędziowie

To nie wszystko. Politycy również domagają się pociągnięcia Nawackiego do odpowiedzialności. Poseł Koalicji Obywatelskiej Tomasz Zimoch poinformował, że złożył do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Nawackiego.

Jakie konsekwencje może ponieść sędzia? Za zniszczenie dokumentu, którym nie miał prawa wyłącznie rozporządzać, grozi kara grzywny, ograniczenia wolności bądź pozbawienia wolności do lat dwóch.

d49l8gv

Swoje niezadowolenie z zachowania Nawackiego wyrazili też uczestnicy piątkowego protestu. Jednocześnie sędzia ma obrońców. W programie WP #Newsroom europoseł Prawa i Sprawiedliwości Patryk Jaki podkreślił, że Nawacki jest dla niego bohaterem. Sam sędzia tłumaczył, że podarł uchwały, bo "wyraża się w ten sposób dezaprobatę".

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d49l8gv

Podziel się opinią

Share
d49l8gv
d49l8gv
Więcej tematów