Trwa ładowanie...
d2n0gug

Maciej Nawacki tłumaczy dlaczego podarł wniosek sędziów. "Tak wyraża się dezaprobatę"

- To jest przyjęte w naszej kulturze - stwierdzil prezes Sądy Rejonowego w Olsztynie i członek KRS Maciej Nawacki. Tak tłumaczył się, dlaczego podarł projekty uchwał, pod którymi podpisało się 31 sędziów.
Share
Maciej Nawacki tłumaczy dlaczego podarł wniosek sędziów. "Tak wyraża się dezaprobatę"
Maciej Nawacki tłumaczy dlaczego podarł wniosek sędziów. "Tak wyraża się dezaprobatę"Źródło: PAP, Fot: Tomasz Waszczuk
d2n0gug

- Chociażby taki obrazek, przewijający się w mediach, Nancy Pelosi drącej dokument. To jest przyjęte w naszej kulturze, wyraża się w ten sposób dezaprobatę - tłumaczy w rozmowie z gazeta.pl swoje zachowanie Maciej Nawacki.

Zobacz także: Zebranie sędziów w Olsztynie. Maciej Nawacki podarł apel ws. sędziego Pawła Juszczyszyna

Przypomnijmy, że w piątek prezes Sądu Rejonowego i jednocześnie członek tzw. nowej Krajowej Rady Sądownictwa Maciej Nawacki przewodniczył zebraniu sędziów. Miano na nim zaopiniować roczne sprawozdanie z działalności sądu. Sędziowie je odrzucili, w zamian za to zażądali wprowadzenia do porządku obrad głosowania nad trzema uchwałami.

d2n0gug

Zobacz także: Prezydent USA Donald Trump wygłosił orędzie o stanie państwa. Nie podał ręki Nancy Pelosi

Jedna z nich wzywała Nawackiego do "zaprzestania działań utrudniających Juszczyszynowi wykonywania obowiązków sędziego". Druga dotyczyła krytycznego stanowiska sędziów w sprawie tzw. ustawy kagańcowej. Wezwano w niej także do zaprzestania podważania przez przedstawicieli władzy uchwały trzech izb Sądu Najwyższego z 23 stycznia oraz do dymisji sędziów-członków tzw. nowej KRS.

Trzecia uchwała dotyczyła przesłania dwóch poprzednich prezydentowi, I prezes SN, prezesowi Sądu Okręgowego w Olsztynie, marszałkom Senatu oraz Sejmu, premierowi, ministrowi sprawiedliwości oraz przewodniczącemu KRS.

Zobacz także: Maciej Nawacki drze apel ws. Pawła Juszczyszyna. "Jaki kraj, taka Nancy Pelosi"

Pod wnioskiem o wprowadzenie do porządku obrad tych uchwał podpisało się 31 sędziów.

Nawacki nie dopuścił do wprowadzenia pod obrady głosowania nad tymi uchwałami, co więcej, na oczach zebranych sędziów z uśmiechem podarł dokumenty.

Źródło: gazeta.pl

d2n0gug

Podziel się opinią

Share
d2n0gug
d2n0gug
Więcej tematów