Trwa ładowanie...

Maciej Nawacki drze apel ws. Pawła Juszczyszyna. "Jaki kraj, taka Nancy Pelosi"

Zachowanie prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie, członka Krajowej Rady Sądownictwa, sędziego Macieja Nawackiego wywołało wiele kontrowersji. Podarł on podczas zebrania projekty uchwał złożone przez sędziów.

Maciej Nawacki drze apel ws. Pawła Juszczyszyna. "Jaki kraj, taka Nancy Pelosi"Źródło: TVN24 - stopklatka
d1r4q4e
d1r4q4e

Podczas zebrania sędziów Sądu Rejonowego w Olsztynie sędziowie chcieli przyjąć m.in. uchwałę wzywającą prezesa tego sądu Macieja Nawackiego do "zaniechania działań utrudniających sędziemu Juszczyszynowi wykonywanie obowiązków". Nawacki oświadczył jednak, że projekty uchwał złożonych przez sędziów wykraczają poza zakres kompetencji zebrania i podarł te dokumenty na oczach sędziów.

To zachowanie wywołało burzę w sieci. "Sędzia, który zniszczył projekt uchwały to symbol władzy PIS. Władzy, która od czterech lat niszczy Konstytucję, niszczy ustawy i nie respektuje wyroków. Przykład idzie z góry. Andrzej Duda potraktował tak samo Konstytucję. Czas to zatrzymać" - napisała kandydatka KO na prezydenta, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

https://twitter.com/M_K_Blonska/status/1225841733658988557

d1r4q4e

"Nawacki drze projekty uchwał, które sędziowie chcieli przyjąć na swoim zebraniu. Bezczelność, ostentacja i brutalność nowej władzy sięgnęła zenitu" - napisał na swoim profilu na Twitterze były polityk PiS i były europarlamentarzysta, politolog Marek Migalski.

"Dyktaturka ciemniaków" - skomentował na swoim profilu zachowanie prezesa sądu w Olsztynie Marcin Bosacki, były ambasador RP w Kanadzie, obecnie senator Koalicji Obywatelskiej.

"Twarz Dobrej Zmiany w wymiarze sprawiedliwości! Komisarz polityczny PiS w roli prezesa Sądu! Taki sędzia może rozstrzygać Twoją sprawę! Ufasz mu???" - napisał na swoim profilu na Twitterze Krzysztof Gawkowski poseł i przewodniczący klubu parlamentarnego Lewicy.

"Symbol władzy PiS. Symbol zniszczenia wymiaru sprawiedliwości. Symbol oszustw z listami poparcia "KRS". Symbol lumpa zawdzięczającego karierę PiS. Dorobek prezydentury Andrzeja Dudy" - ocenił poseł KO Tomasz Siemoniak.

Do tego wpisu i zachowania prezesa sądu w Olsztynie odniósł sie senator KO, były minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski. "W ten sposób wkraczamy w najtrudniejszy etap wojny o państwo prawa. Wrażenie jest tak silne, jakby prezes Nawacki darł wprost KONSTYTUCJE!" - mapisał na swoim profilu na Twitterze.

d1r4q4e

"Jaką arogancją cechuje się ta władza, niech oceni społeczeństwo. Symboliczne podarcie wniosku 31 sędziów przez nominata partii rządzącej. Zachowamy to zdjęcie. Przypomnimy gdy przyjdzie czas" - zapewniła na swoim profilu na Twitterze senator Lewicy, wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka.

"Sędzia Nowacki przedzierający projekt uchwały swoich koleżanek i kolegów w sprawie sędziego Juszczyszyna stanowi, niestety, kolejny symbol zniszczenia wymiaru sprawiedliwości przez PiS. „Moja rację jest mojsza”, jak głosi klasyk polskiej kinematografii. Zapłacimy za to wszyscy" - stwierdził kandydat Lewicy w wyborach prezydenckich Robert Biedroń.

Zachowanie Macieja Nawackiego skomentowała także na swoim profilu na Twitterze Konfederacja. "Najzabawniejsze jest to, że zwolennicy takiego zachowania prezesa Nawackiego, to najpewniej przeciwnicy zachowania Nancy Pelosi przeciwko Donaldowi Trumpowi i Agnieszki Pomaski, która podarła w Sejmie uchwałę posłów PiS. No, ale cóż. Mądrość etapu zmienia się bardzo szybko :)" - czytamy na profilu ugrupowania.

d1r4q4e

Na sędzim Nawackim suchej nitki nie zostawili także dziennikarze.

"Jaki kraj taka Nancy Pelosi" - skomentował zachowanie członka nowej Krajowej Rady Sądownictwa Konrad Piasecki z TVN24.

"Prezes sądu, przeciwko któremu opowiada się 90% jego podwładnych, robi show i drze na oczach wszystkich kartkę z projektem uchwały. Nawacki przejdzie do historii i pewnie już zdaje sobie sprawę w jakim charakterze" - napisał reporter Radia ZET Maciej Bąk.

d1r4q4e

"Podpisując ustawę dyscyplinującą sędziów, PAD żyruje wszystkie zmiany wprowadzane przez Ziobrę i jego ludzi. A więc spektakl sędziego Nawackiego również idzie na konto PAD. Nie jestem pewien czy to był najlepszy ruch na początku kampanii" - ocenił Michal Szułdrzyński, publicysta "Rzeczpospolitej".

"Projekt uchwał, podartych przez prezesa Nawackiego podpisało 31 sędziów, wyłącznie z olsztyńskiego sądu. To więcej, niż podpisów poparcia z całej Polski miał prezes Nawacki, kandydując do KRS. Z własnym włącznie. Ale to pewnie bez znaczenia. Prawda?" - skomentował zdarzenie w olsztyńskim sądzie dziennikarz RMF FM Tomasz Skory.

d1r4q4e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1r4q4e
Więcej tematów